IRA – legenda polskiego rocka zagra w Eterze! (24.11.13)

2013, archiwum — By on 4 września 2013 12:31

wROCKfest.pl zaprasza wszystkich fanów dobrego rockowego grania na jesienny koncert zespołu IRA. Artur Gadowski i Spółka wystąpią 24 listopada we wrocławskim klubie Eter przy. ul. Kazimierza Wielkiego.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku,  a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta  „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel, Kuba Płacisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po 7 latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: „IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów. w 2002 roku zespół wydał płytę „Tu i teraz”, przypominając się szerszej publiczności.  W 2004 roku ukazała się studyjna płyta „Ogień”, która była zwrotem w stronę mocnego, gitarowego brzmienia i powrotem do muzycznych korzeni zespołu. Rok 2006 IRA rozpoczęła koncertami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w  sierpniu ukazała się płyta „Londyn 08:15.

Wrzesień 2010 przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku, oraz za Najlepszy występ. W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową pod hasłem „IRA – 25 LAT!”, serwując swoim fanom utwory  w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas niewykonywanie na koncertach.

Wraz z początkiem roku 2012 światło dzienne ujrzał nowy singiel – utwór pt. „Taki sam”, zapowiadający nową płytę. W czerwcu pojawił się drugi singiel – piosenka
pt. „Szczęśliwa”.  W marcu 2013 roku ukazał się trzeci singiel „Uciekaj”.  16 kwietnia 2013 roku na rynku ukazało się najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta „X”. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów. Na drugiej płycie zamieszczone zostały największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach.

Zespół IRA tworzą:

Artur Gadowski – wokal
Wojtek Owczarek – perkusja
Piotr Sujka – gitara basowa
Marcin Bracichowicz – gitara elektryczna
Piotr Konca – gitara elektryczna

Występ zespołu IRA poprzedzać będzie grupa The Colonists! Grupa składa się z pięciu rockowych chłopaków z Wrocławia. Grają nowoczesnego rocka, w stylu Nickelback czy Creed. W 2012 zostali nazwani jednym z najbardziej obiecujących zespołów roku, towarzyszyli też zespołowi IRA w czasie trasy koncertowej zorganizowanej z okazji 25 rocznicy działalności.

24.11.13 godz.20.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

wROCKfest.pl prezentuje:

IRA

bilety: 39 zł – pierwsze 300 szt., 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon) – 60 zł 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: , ,

Comments are closed.