Tricky – król trip-hopu i głos Massive Attack powraca do Wrocławia! (17.11.13)

2013, archiwum — By on 23 września 2013 20:53

City Sounds zaprasza 17 listopada do wrocławskiego klubu Eter na koncert króla trip-hopu, który promować będzie najnowszą płytę pt.” False Idols”.

Tricky, wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów, ale przed wszystkim legendarna postać bristol sound, głos zespołu Massive Attack i współtwórca muzyki trip-hop.

Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty gatunku „Blue Lines” i „Protection”. W 1995 odnosi wielki sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu „Maxinquaye”.

Dziś ma na swoim koncie 9 studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, która pojawiła się na dwóch piosenkach na płycie Nearly God. Z PJ Harvey nagrywa wspólnie Broken Homes na albumie „Angels With Dirty Faces”. Na „Blowback” pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette. Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird (która wystąpiła na jego albumie „Pre-Millenium Tension”) oraz Costanzy Francavilla.

W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu, za sprawą doskonałego albumu „Knowle West Boy”. Kolejne lata przyniosły dancehallowy „Tricky Meets South Rakkas Crew” oraz doskonały „Mixed Race”, z hitem Murder Weapon.

W maju ukazała się jego nowa płyta pt. „False Idols”, wydana po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni, a dystrybuowanej przez !K7.

Płytę promuję utwór „Nothing’s Changed”, z niezastąpioną Francescą Belmonte, z którą już jesienią Tricky zawita do Polski promując wydawnictwo.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Nasze Miasto Wrocław.

CITY SOUNDS: TRICKY

klub ETER
ul.Kazimierza Wielkiego 19

17/11/13 godz.20.00

bilety:
110 zł – pierwsze 500 szt.
130 zł – pozostałe
miejsca siedzące ( balkon) – 150 zł

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt
w całej Polsce oraz w serwisach:
biletin.pl
ticketpro.pl
ebilet.pl
eventim.pl

rezerwacjebilety@o2.pl

 

Tags: , , ,

Comments are closed.