Wax Tailor – francuski mistrz brzmień downtempo i hip-hop na scenie City Sounds! (13.11.13)

2013, archiwum — By on 20 sierpnia 2013 09:26

Słynny francuski mistrz brzmień downtempo i hip-hop Wax Tailor już w listopadzie na scenie City Sounds!

Ma na swoim koncie współpracę z Aloe Blacciem, cztery doskonale przyjęte albumy, setki wyprzedanych na całym świecie koncertów i jest jednym z najbardziej rozchwytywanych francuskich artystów. Do Polski przyjedzie na serię koncertów promujących jego ostatnie dzieło zatytułowane “Dusty Rainbow From The Dark“. We Wrocławiu zobaczycie go w pełnym koncertowym składzie już 13 listopada!

Wax Tailor to pseudonim francuskiego didżeja JC Le Saout, który w latach 90. pracował na rzecz kolektywu La Formule. Początek XXI wieku przyniósł im jednak rozstanie, a zdolny producent postanowił zabłysnąć już samodzielnie. Jego debiutancki album „Tales of The Forgotten Melodies” ukazał Francuza jako genialnego poszukiwacza sampli i muzycznych cytatów. Pojawiające się zewsząd porównania do takich mistrzów samplingu jak RjD2Bonobo, czy Blockhead okazały się być jak najbardziej zasadne. Le Saoutowi nie brak bowiem muzycznej wyobraźni oraz talentu do tworzenia wpadających w ucho motywów.

Występy Wax Tailor to także prawdziwe koncertowe petardy. Showmańskie predyspozycje Le Saouta są niezaprzeczalne, a jego umiejętne łączenie scratchingu z żywym instrumentarium (wiolonczela, skrzypce, flet) podczas koncertów oraz gościnne udziały wytrawnych soulowych wokalistek i rapperów gwarantują niezapomniane przeżycia.

 

Dodajmy, że dobra passa Wax Tailora wśród fanów melodyjnych brzmień opartych na hiphopowym rytmie trwa do dzisiaj, czego dowodem może być jego częsta obecność na polskich i zagranicznych składankach muzycznych (Paris Indie Club, City Lounge, Nova Tunes). Artysta gości także na antenach stacji specjalizujących się w chilloutowych brzmieniach (Radio RAM, Chilli Zet, Radio PIN).

Dotychczas JC Le Saout współpracował z takimi artystami jak: Sharon Jones, Ursula Rucker, Keziah Jones, Aloe Blacc, Charlie Winston, Alice Russell, Charlotte Savary, A.S.M, Mattic, Archive, RJD2, DJ Format, DJ Vadim, General Elektriks, Daedelus.

Po naszych jesiennych ogłoszeniach koncertowych z mroczną elektroniką proponowaną przez EMIKĘ oraz wysmakowanym jazzem i soulem od José Jamesa, czas zaprosić Was na w pełni taneczny show w rytmach hip-hop/trip-hop/downtempo.

Do zobaczenia w klubie Eter już 13 listopada!

Więcej o Wax Tailor:

www.waxtailor.com
www.facebook.com/thewaxtailor
www.youtube.com/thewaxtailor

CITY SOUNDS: WAX TAILOR [live]

13/11/13  g.20:00
Klub Eter, Wrocław
ul. Kazimierza Wielkiego 19

Bilety :

Miejsca stojące:
48 zł – przedsprzedaż
58 zł – w dniu koncertu

Miejsca siedzące:
60 zł – przedsprzedaż
70 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i Media-Markt w całej Polsce oraz w serwisach:
www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.biletomat.pl

 

Organizatorem koncertu jest Lion Stage Management. 

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.