Parov Stelar Band – mistrz downtempo powraca do Wrocławia! (23.05.12)

2012, archiwum — By on 14 marca 2012 14:21

Ogłaszamy kolejnego headlinera wiosennej edycji  naszego cyklu!  Jest nim długo wyczekiwany  Parov Stelar Band! Do Polski zespół przyjedzie promować swój najnowszy album zatytułowany „The Princess”.

Parov Stelar to austriacki producent i muzyk Marcus Füreder. Uwagę świata przyciągnął świetnym debiutanckim albumem „Rough Cuts” (2004). Jego muzyka jest doskonałym przykładem kontynuacji trip-hopu, dziś ewoluującego w stronę lounge i downtempo, pełnego ciepłych, stylowych elektronicznych brzmień. Muzyka Parova w znacznej mierze opiera się jednak na naturalnych brzmieniach m.in. trąbki, kontrabasu czy fortepianu. Artysta ma na swoim koncie trzy solowe albumy oraz wspólny projekt z The Wolf Mayer Orchestra. Jego nagrania znane są z takich kompilacji jak „Hotel Costes”, „Many Ray” czy „Stress Free”, a Polsce chociażby ze składanek z cyklu „Pinacolada”.

Ostatni dwupłytowy album „Coco” wydany został w 2009 roku, a inspirowany był jazzem lat 20. XX wieku oraz swingiem. Pierwsza płyta to klimaty nu jazzowe, zaś druga CD to zebranie house’owych kawałków tego austriackiego DJ-a, do tej pory dostępnych jedynie na singlach.

Poprzednie koncerty zespołu w Polsce pokazały jak olbrzymi potencjał drzemie w ich chwytliwych, a przy tym wyrafinowanych utworach i jak doskonale sprawdzają się one w wersji koncertowej. Seria koncertów w Polsce będzie okazją do promocji nowego wydawnictwa płytowego zespołu – „The Princess” – którego premiera zapowiadana jest na 19 kwietnia.

Zapraszamy serdecznie!

PAROV STELAR BAND
23/05/12 godz.20.00
klub ETER ul.Kazimierza Wielkiego 19
bilety:
85 zł – przedsprzedaż
95 zł – w dniu koncertu
120 zł – miejsca siedzące ( balkon)

rezerwacje: bilety@o2.pl

 


KUP BILETY

Tags: , , , , , , , ,

Comments are closed.