Zmiana miejsca koncertu CocoRosie we Wrocławiu! (25.06.13)

2013, archiwum — By on 8 kwietnia 2013 20:10

Promujący swój najnowszy album „Tales of a GrassWidow” avantfolkowy duet CocoRosie zagra 25 czerwca w klubie Alibi przy ul. Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu, a nie, jak wcześniej informowaliśmy, w klubie Eter.  Zmiana miejsca jest niezależna od organizatorów wydarzenia i wynika bezpośrednio z przedłużającego się remontu prowadzonego w klubie Eter. Zakupione na wrocławski koncert bilety zachowują ważność. Koncert rozpocznie się zgodnie z planem o godz.20.00.

CocoRosie to duet, który powstał w Paryżu, choć siostry Sierra i Bianca Cassady wybrały ostatecznie na miejsce życia nowojorski Brooklyn. Od ponad dekady ten niezwykle barwny skład zwraca uwagę szerokim spektrum muzycznych inspiracji, zarówno tych czysto muzycznych (od hip-hopu i reggae po folk i operę), jak i tych mocniej związanych z tematami poruszanymi w tekstach. Zaangażowane społecznie i politycznie, wrażliwe na ekologie siostry Cassady od zawsze gorzko i celnie punktują absurdy i niesprawiedliwość współczesnego świata.

Do tej autorskiej muzyki każda z nich wnosi swoją ekspresję i specyficzny styl śpiewania: podczas gdy bolesnym prawdom Bianci towarzyszy zawsze charakterystyczna dziecinna maniera wokalna, Sierra odpowiada czystszymi dźwiękami, mając dodatkowo w zanadrzu takie instrumenty jak harfa, flet, fortepian i gitara. Muzyka Coco Rosie to zatem intymny i niekończący się psychologiczny dialog dwóch spokrewnionych, choć odmiennych osobowości.

Sierra i Bianca mają na swoim koncie cztery pełnoprawne albumy, które dzięki zawartym na nich psychodelicznym tekstom i niezwykle barwnemu stylowi zaintrygowały słuchaczy i media już w momencie wydania debiutu „La maison de mon rêve”

Rok 2012 był bardzo twórczy dla przedstawicielek amerykańskiej sceny neofolkowej. Poza pracą nad „Tales of a Grass Widow„, Coco Rosie odpowiedzialne były za choreografię do tanecznej produkcji ”Nightshift” oraz opery ”Soul Life”, które wystawione zostały podczas Donau Festival w Krems. Poza tym Bianca miała wystawę swoich prac w Nowym Jorku, a siostry wzięły także udział w londyńskim Meltdown Festival , organizowanym przez swojego wieloletniego przyjaciela, Anthony’ego Hegarty’ego.

Najnowsza płyta CocoRosie powstała pod okiem islandzkego kompozytora, Valgeira Sigurðssona, znanego m.in. ze współpracy z Leslie Feist i Bjork. Album składający się z 11 kompozycji tradycyjnie obfituje w ciekawe muzyczne kolaboracje, między innymi ze wspomnianym wcześniej Anthonym. Pierwszy singiel „Gravediggress„, od momentu pojawienia się w sieci wzbudził duże zainteresowanie zarówno pośród krytyków, jak i fanów tego avantfolkowego składu.

Równo miesiąc po oficjalnej premierze tego albumu, 25 czerwca, charyzmatyczna formacja CocoRosie zagra we wrocławskim klubie Eter na scenie City Sounds.


CITY SOUNDS: COCOROSIE
25/06/13 g.20:00

klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67, Wrocław

Bilety/Tickets:
80 zł – do 30.04/till 30.04
95 zł – przedsprzedaż/pre-sale
110 zł – w dniu koncertu/box office

Bilety dostępne w bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: Biletin.pl oraz TicketPro

 

Tags: , , ,

Comments are closed.