Fismoll dwukrotnie na scenie City Sounds! (WYPRZEDANY!) (29.10.13)

2013, archiwum — By on 5 września 2013 20:00

W związku z Waszym ogromnym zainteresowaniem koncertem Fismolla, mamy świetną wiadomość: 29 października odbędzie się nie jeden, a dwa koncerty artysty. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 20.00, drugi o 22.00.

Uwaga! Bilety na oba koncerty zostały wyprzedane! 

Jeden z najbardziej zaskakujących debiutów muzycznych tego roku zagra dwa wyjątkowe koncerty na scenie City Sounds. Koncerty będą pierwszymi we Wrocławiu występami promującymi debiutancką płytę Fismolla zatytułowaną „At Glade”.

Fismollto uzdolniony 19-latek, znakomity singer/songwriter, aranżer i student klasy gitary klasycznej słynnej Szkoły Talentów w Poznaniu. Debiutancka płyta Fismolla „At Glade” ukazała się w czerwcu 2013 i z miejsca została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez środowisko muzyczne, jak i słuchaczy, a samego Fismolla okrzyknięto najciekawszym niezależnym debiutem na polskiej scenie songwriterskiej.
Mimo młodego wieku, jego możliwości jako kompozytora, aranżera, wokalisty i gitarzysty są niezwykłe. Fani i dziennikarze bez wahania wymieniają go już teraz w jednym rzędzie z artystami takimi, jak Bon Iver,  Sigur Rós , Ben Howard czy Arvo Pärt i Olafur Arnalds.

Pierwszy singiel Fismolla pt. „Let’s Play Birds” natychmiast po usłyszeniu przez Marka Niedźwieckiego został Piosenką Dnia w radiowej Trójce, która objęła płytę prestiżowym patronatem. Teledysk do pierwszego singla w krótkim czasie obejrzało ponad 200 000 fanów zostawiając entuzjastyczne komentarze.

Zachwyceni młodym artystą dziennikarze i muzycy tacy, jak Katarzyna Nosowska, Czesław Mozil, Marek Niedźwiecki, Piotr Bartyś czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę i talent jako zjawiskowe.

W muzyce Fismoll stawia na czystą harmonię i prostotę, bo jak mówi: „dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”. To prawdopodobnie tym podejściem, sceniczną skromnością i nade wszystko zestawem doskonałych kompozycji zamieszczonych na płytowym debiucie udało się Fismollowi wzbudzić zainteresowanie fanów muzyki niezależnej w przeciągu zaledwie kilku miesięcy. Potwierdzeniem tego było niezwykle entuzjastyczne przyjęcie artysty na tegorocznych edycjach letnich festiwali.

Recenzje płyty:

Jego płytowy debiut to chyba największe zaskoczenie tego roku w polskiej muzyce – album, którym ten 19-letni muzyk z Poznania zgłasza akces do świata dźwięków na naszej scenie wyjątkowych.
Robert Sankowski Gazeta Wyborcza

Utrzymane są w folkowym nastroju, stylowe i raczej oszczędne, czasem przełamane jednak dynamicznymi i uduchowionymi partiami z wykorzystaniem sekcji smyczkowej, w stylu bliskim Sigur Rós.
Bartek Chaciński Polityka

Płytę sygnuje songwriterski label płytowy Nextpop wydający twórczość Kari Amirian – zeszłorocznej gwiazdy sceny City Sounds.

Czas najwyższy na pierwsze klubowe koncerty Fismola we Wrocławiu.  Zapraszamy do klubu Firlej przy ul. Grabiszyńskiej 56  we wtorek, 29 października 2013r. Artysta zagra na scenie City Sounds dwukrotnie w pełnym koncertowym składzie, a klimat koncertu dodatkowo zbudują wizualizacje przygotowane przez Kolektyw wooom.

Organizatorem koncertu jest Lion Stage.

 

CITY SOUNDS: FISMOLL
29/10/13

Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56 Wrocław

KONCERT WYPRZEDANY!
Bilety
 (g. 20:00):

25 zł – do 29 września
30 zł – przedsprzedaż
35 zł – w dniu koncertu

KONCERT WYPRZEDANY!
Bilety
 (g. 22:00):
25 zł – do 15 października
30 zł – przedsprzedaż
35 zł – w dniu koncertu

Uwaga! Rozpiska czasowa koncertów:

19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – Fismoll (koncert 1)
(Uwaga! Koncert rozpocznie się równo o g. 20:00, prosimy o punktualne przybywanie)
21:30-ok 22:00 – przerwa techniczna
ok.22:00 – Fismoll (koncert 2)

W klubie będzie można zakupić maksymalnie kilkanaście sztuk biletów na oba koncerty. Do zobaczenia! 

 

Tags: , , ,

Comments are closed.