Redinho & en2ak otworzą nowy sezon City Sounds (6.09.12)

2012, archiwum — By on 8 sierpnia 2012 07:52

City Sounds oraz Lion Stage Management zapraszają na oficjalne otwarcie nowego sezonu koncertowego. Już 6 września zapraszamy do wrocławskiego klubu Puzzle, gdzie wystąpią dla Was dwaj producenci i dj’e – londyńczyk Redinho oraz wrocławianin en2ak. Tego samego wieczoru ogłosimy nasz jesienny lineup.

Redinho, czyli Tom Calvert, to brytyjski producent i wschodząca gwiazda londyńskiej wytwórni Numbers, dla której nagrywają tak znane nazwiska jak Jamie xx, Rustie, Deadboy czy Hudson Mohawke. To także stały gość nocnych audycji na antenie BBC Radio 1, gdzie trafił jeszcze za czasów obecności samej Mary Anne Hobbs. Nade wszystko jednak to człowiek zafascynowany funkowymi brzmieniami lat 80, czego wyrazem są jego live acty z talkboxem w roli głównej.

Redinho ma na swoim koncie dwa mini-albumy, w tym jeden zatytułowany „Bare Blips„, który zawiera osiem utworów bedących mariażem wszelkich odcieni elektroniki. Jeden z krytyków stwierdził, ze krążek ten brzmi jak „Commodore 64 wrzucony do bębna wirowej suszarki marki survival-horror-dubstep”.  Londyńczyk nie stroni od glitchu, IDM, ani syntezatorowych bangerów, jak choćby w przypadku swojego ostatniego singla „Stay Together”.

en2ak  to niezwykle uzdolniony producent z Wrocławia, fanom niezależnych brzmień znany z chwalonego ze wszystkich stron składu Przaśnik. Na co dzień nagrywa dla U Know Me Records, młodszej siostry hip-hopowego JuNouMi, która zajmuje się wydawaniem świeżo brzmiącej muzyki instrumentalnej.

Jego twórczość to mieszanka hip-hopu, R&B oraz nowej elektroniki, której brzmieniowo prawdopodobnie najbliżej do dokonań artystów związanych z prowadzonym przez Flying Lotusa labelem Brainfeeder.

Linki:
facebook.com/redinho
facebook.com/en2ak

CITY SOUNDS: REDINHO + EN2AK
06.09.12, start: 21:00

Klub Puzzle
Przejście Garncarskie 2, Wrocław

Cena:
25 zł (przedsprzedaż)
30 zł (w dniu koncertu)

Bilety już w sprzedaży na: www.eventim.pl

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.