COHERENCE – jazzowy projekt pianisty Mikromusic w Łykendzie (26.02.14)

2014, archiwum — By on 5 listopada 2013 20:28

Ethno Jazz Festival zaprasza do klubu muzycznego Łykend na koncert Coherence Quartet, stworzonego przez znakomitych jazzmanów znanych ze współpracy z najwybitniejszymi polskimi artystami. Po latach współtworzenia różnych projektów muzycznych, saksofonista Łukasz Kluczniak, kontrabasista Marcin Lamch, pianista Robert Jarmużek oraz perkusista Grzegorz Masłowski stworzyli zespół, w którym nie goszczą, a są „domownikami”.

Wykonywaną muzykę trudno sklasyfikować jako konkretny gatunek muzyczny, dominują w niej elementy dalekiego wschodu, współczesnego akustycznego jazzu, zwłaszcza nurtu free, muzyki etnicznej. W repertuarze znajdują się przede wszystkim utwory autorskie muzyków jak i standardy jazzowe oryginalnie zaaranżowane. Główną inspirację stanowi jednak muzyka Milesa Davisa, Johna Coltrane’a, Ornette Colemana czy Steve’a Colemana.
Muzycy w swojej wieloletniej karierze zagrali liczne koncerty goszcząc w różnych zespołach najwybitniejszych artystów. Suma zebranych doświadczeń grania ze znakomitymi muzykami, na różnych scenach krajowych, jak i zagranicznych zaowocowała ciekawym spojrzeniem na świat dźwięków i rytmów. Każdy z muzyków jest indywidualnością i wnosi do zespołu swoje spojrzenie na jazz. Jedni przemycają elementy jazzu mainstreamowego, drudzy współczesnego, ubierając to w jedną przestrzeń improwizacji.

W lutym 2013 roku ukazała się płyta zatytułowana „Coherence”, która cieszy się znakomitymi recenzjami w prasie muzycznej.

ŁUKASZ KLUCZNIAK – saksofon altowy, lider zespołu. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w nagraniach płytowych oraz muzyki filmowej. Grał z Mazzolem, Locko Richterem, Mietkiem Szcześniakiem, , Andrzejem Przybielskim, zespołami Drum Freaks Milo Kurtisa i Chromosomos, Januszem „Yaniną” Iwańskim w formacjach KAPELA YANINA i YANINA FREE WAVE . W ankiecie Jazz Forum za 2000 rok znalazł się w czołówce polskich saksofonistów altowych i od tego czasu jest uważany za jednego z najciekawszych polskich saksofonistów.

MARCIN LAMCH – kontrabas, Absolwent Liceum Muzycznego w Częstochowie. Grał
w formacji Tribute To Miles Orchestra, Chromosomos, YANINA FREE WAVE, wspólpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W ostatnich latach koncertował i nagrywał również z Johnem Porterem i Anitą Lipnicką. Obecnie na stałe współpracuje ze Stanisławem Soyką i Jarosławem Śmietaną.

ROBERT JARMUŻEK – pianista, kompozytor i aranżer. Członek zespołów Mikromusic, Guitar Workshop, mariija. Współpracował z Lubelska Federacją Bardów. Od 2001 mieszka we Wrocławiu i pracuje z wieloma muzykami, m.in. Anią Rejdą, Kasią Mirowską, Kubą Olejnikiem, Przemkiem Jaroszem. Od 2003 roku wspólpracuje z gitarzystą Leszkiem Cichońskim. Od 2005 gra w zespole Mikromusic, a od 2007 – mariija. W 2008 wystąpił z L.U.C. na gali rozdania Fryderyków, z Kasią Mirowską na opolskich Debiutach, na TOPtrendy z Mikromusic i w programie Nowa Generacja z zespołem mariija. Zafascynowany muzyką McCoyTynera.

GRZEGORZ MASŁOWSKI – Student Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Mlody, uznany juz perkusista. Prowadzil warsztaty rytmiczne oraz perkusyjne podczas festiwalu „Jazz Voicingers” Zory 2010. Wspólpracuje m.in. z Januszem Muniakiem, Inner Spaces Quintet, The Transgress, Jan Malecha Quartet. Poza tym pracowal z takimi muzykami, jak: Helmut Kagerer, Roberto Magris, Lasse Lindgren, Bronislaw Suchanek, Zbigniew Wegehaupt, Maciej Adamczak, Adam Kowalewski, Piotr Wojtasik, Pawel Kaczmarczyk.

Muzyki zespołu można posłuchać na stronach:
http://www.coherencequartet.strefa.pl
https://soundcloud.com/coherencequartet
http://www.myspace.com/coherencequartet

26.02.14 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

Ethno Jazz Festival prezentuje:
COHERENCE – jazzowy projekt pianisty Mikromusic

bilety: 15 zł –przedsprzedaż, 20 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , ,

Comments are closed.