Synapsa, Sonda i czeska Tezaura zagrają w Łykendzie (25.10.13)

2013, archiwum — By on 24 września 2013 19:10

Zapraszamy 25 października do klubu Łykend na koncert promujący najnowsze wydawnictwo zespołu Synapsa.

SYNAPSA (wcześniej jako The Squatters) z Wrocławia powstała oficjalnie 16.05.2007 od początku nastawiając się na ciężkie rockowo-metalowe granie. W 2008 roku zespół wydał singiel pt. „Ogień”. W 2009 roku zespół dostaje się do programu „Inwazja Muzy” TVN Lingua, w tym samym roku SYNAPSA wchodzi do studia i nagrywa swój debiutancki album pt. „Cienie”. Zespół ma za sobą już kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Polski.

Obecnie zespół gra w składzie:
Jacek Ziora – wokal
Miłosz Włodarski – perkusja
Ernest Swora – gitara elektryczna
Mateusz Wiktorowski – gitara elektryczna
Jakub Szkiłądź – gitara basowa
Jesienią  zespół rusza w ogólnopolską trasę promującą swoje najnowsze wydawnictwo EP 2013. Zespół zagra w tym roku kilka koncertów w Czechach, we Francji i Niemczech w ramach tej trasy.

www.synapsa.band.pl
www.facebook.pl/synapsaband
www.youtube.com/synapsaband
SONDA

Zespół powstał we Wrocławiu w 2005 roku założony przez czterech gitarzystów, znajomych z pracy. Jako że cztery gitary okazały się być niewłaściwą proporcją dla formacji mającej wówczas ambicję grać progresywnego rocka dwóch gitarzystów zostało przekwalifikowanych na perkusję i bas. I tak zaczęło się granie, od coverów Porcupine Tree i Led Zeppelin po autorskie kompozycje, przyjmując nazwę Sonda po kultowym programie popularno-naukowym serwowanym przez TVP w latach 80-tych. W ciągu kolejnych lat swojego istnienia zespół kilkukrotnie zmieniał skład, oraz wykonywany repertuar. Aktualnie z pierwotnego składu pozostała połowa, a muzyka kapeli definiowana jest teraz najczęściej po prostu jako nie-prymitywny rock. Słyszalne są w niej również funkowe naleciałości, czy progresywne aranżacje, a wszystko podane w lekkostrawnym, momentami przebojowym sosie. W 2009 zespół dotarł do półfinału Muzycznej Bitwy Polskiego Radia Wrocław, jednak niedługo potem zmuszony był zawiesić działalność. Aktualny skład wykrystalizował się pod koniec 2012 i właśnie z przytupem wraca na sceny wrocławskich klubów.

http://sonda.art.pl/

http://www.facebook.com/SondaBand
http://www.youtube.com/user/SondaBand

TEZAURA – Czechy
Tezaura to grupa muzyczna z czeskiego Brna koncentruje się na rocku gotyckim. Tworzy go dziewczęcy wokal altowy, klawisze i gitary z dużym naciskiem na melodię. Grupa powstała w lecie 2010 roku i jej pierwszym nagraniem jest „Daydreaming demo”, który został wydany w 2011 roku.
http://bandzone.cz/bandtezaura
https://www.facebook.com/TezauraOfficial?fref=ts

 

25.10.13, godz. 20:00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

EP PROMO TOUR 2013
Synapsa + Tezaura [Czechy] + Sonda

bilety: 10 zł

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , , ,

Comments are closed.