Chłopcy Kontra Basia – odkrycie polskiej sceny world music w Łykendzie! (17.11.13)

2013, archiwum — By on 18 września 2013 12:33

Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejny koncert znakomitego etno-jazzowego tria Chłopcy Kontra Basia.  20 listopada we wrocławskim klubie muzycznym Łykend w ramach cyklu Folkowe Granie,  zespół promować będzie swoją debiutancką płytę pt. „Oj tak!”.

Chłopcy Kontra Basia to nietypowy projekt, który łączy muzykę ludową z jazzem i soulem. Liderką zespołu jest zjawiskowa Barbara Derlak, która pisze teksty, śpiewa, a także gra na klarnecie i na drumli. Oprócz niej na scenie pojawią się także kontrabasista Marcin Nenko i perkusista Tomasz Waldowski.

Zespół za punkt wyjścia obiera sobie polski folklor, który następnie aranżuje po swojemu. Ponieważ w składzie nie ma instrumentu harmonicznego, takiego jak gitara czy fortepian, efektem tej pracy są utwory na pograniczu jazzu i tworzonej współcześnie muzyki ludowej. Ostatnio zespół wystąpił w kwalifikacjach Must be the Music, z których awansował do dalszych etapów programu.

Chłopcy Kontra Basia są laureatami Mikołajków Folkowych 2011 oraz plebiscytu wydawnictwa World Music Network na najlepszy utwór w nurcie world music – „Battle of Bands”.

Skład zespołu:

Barbara Derlak – śpiew, klarnet, basklarnet, drumla
Marcin Nenko – kontrabas
Tomasz Waldowski – perkusja, futujara

17.11.13 godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

CHŁOPCY KONTRA BASIA – koncert promujący płytę „Oj tak!”

bilety: 29 zł – przedsprzedaż w klubie, 35 zł – przedsprzedaż w punktach sprzedaży, 40 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: , ,

Comments are closed.