Therion w grudniu w Eterze! (8.12.13)

2013, archiwum — By on 18 września 2013 12:27

wROCKfest.pl i Knock Out Productions zapraszają  na koncert kultowych gigantów symfonicznego metalu, zespołu Therion. Szwedzi wystąpią 8 grudnia we wrocławskim klubie Eter w towarzystwie rosyjskiej Arkony, włoskiego Sound Stormu i angielskiego The Devil.

THERION (Szwecja) Symfoniczny Metal

Tego zespołu nikomu w Polsce szerzej przedstawiać nie trzeba. Zaczynali ponad ćwierć wieku temu od surowego death metalu, by stopniowo ewoluować w niesamowitą symfoniczno-metalową bestię, jaką jest od wielu lat. Orkiestracje, chóry są stałymi elementami twórczości Therion. Stały jest też od samego początku kierownik tego zamieszania, czyli geniusz, wizjoner i przede wszystkim przemiły człowiek Christofer Johnsson. Który zawsze podkreślał, że lubi występować w Polsce (jeden z koncertowych materiałów Therion został zarejestrowany właśnie u nas). Choć po wydaniu niesamowitej płyty z coverami francuskich chansons „Le Fleurs Du Mal”, zapowiadał, że aktywność jego zespołu zostanie w najbliższych latach mocno ograniczona, nie zapomniał, gdzie zawsze tak ciepło przyjmowano jego sztukę i znów zawita do nas z Therion.

http://www.megatherion.com/en/

http://www.facebook.com/therion

http://www.youtube.com/watch?v=zPqVFfT4Kck

 

Arkona (Rosja) Pagan / Folk Metal

Nikt tak doskonale nie miesza folku z rosyjskich ziem z metalem, jak pochodząca z Moskwy Arkona. Kwintet z charyzmatyczną Maszą Archipową na wokalu gościł już u nas niejednokrotnie, za każdym razem zjednując sobie kolejnych fanów folk metalu. W 2013 roku Arkona dała świetny koncert na drugiej edycji MetalFestu. Na scenie wyglądają niczym myśliwi, którzy właśnie wrócili z udanego polowania i celebrują to dynamicznymi metalowymi dźwiękami, które przeplatają z sielskimi piszczałkami, fletami i dudami. Aż żyć i pić się chce, gdy się tego słucha. Parafrazując Maszę pozostaje jedynie napisać: „Bracia, przybywajcie na koncert!”.

http://www.facebook.com/arkonarussia

http://www.youtube.com/watch?v=Tt6_65LDZ60

 

Sound Storm (Włochy) Symfoniczny / Epicki Metal

Trudno sobie wyobrazić lepszy support dla Therion niż pochodzący z Turynu kwintet Sound Storm. Istnieją ponad 10 lat, na koncie mają demo, EP-kę i dwie duże płyty, z których ostatnią jest wydana w 2012 roku „Immortalia”. Muzyka Włochów to idealna propozycja dla tych, którzy cenią granie w stylu Savatage, Symphony X, Kamelot, Blind Guardian, a także rodaków Sound Storm z Rhapsody. Czyli epickie, podniosłe, z pięknymi melodiami, doskonałymi partiami solowymi i świetnymi wokalami.

http://www.powerofsoundstorm.com/

http://www.facebook.com/powerofsoundstorm

http://www.youtube.com/watch?v=P9X3rICCX9E

 

The Devil (Anglia) Industrialny Gotyk

Nieco tajemnicza załoga z Anglii, która muzycznie porusza się po terenach rocka gotyckiego zanurzonego w surowym, brzmieniowym sosie z kropelką makabryczności i nieprzewidywalności Devil Doll. The Devil to także pierwiastki atmosferycznego metalu pachnącego mroczną odmianą Anathemy z kropelkami industrialu, futuryzmu. Nie wiadomo skąd są, nie podają składu, ale grają naprawdę ciekawie. W Polsce promować będą debiutancką płytę „The Devil” z 2012 roku z 13 głównie instrumentalnymi utworami (w niektórych wykorzystano sample z mediów, centrów dowodzenia, przemówień). Muzyka The Devil idealnie sprawdziłaby się jako soundtrack do filmu o zjawiskach paranormalnych albo w serialu w stylu „Z Archiwum X”.

http://www.thedevil.org/

http://www.facebook.com/pages/The-Devil

http://www.youtube.com/watch?v=_p5pTGiW2m0

 

8.12.13 godz.19.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

wROCKfest.pl prezentuje:

THERION (Szwecja) – Symfoniczny Metal

Arkona (Rosja)-  Pagan / Folk Metal

Sound Storm (Włochy) -Symfoniczny / Epicki Metal

The Devil (Anglia) -Industrialny Gotyk

bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , ,

Comments are closed.