Club Des Belugas i Brenda Boykin zagrają we Wrocławiu! (7.10.12)

2012, archiwum — By on 31 lipca 2012 18:13

Mistrzowie klubowych tanecznych dźwięków ze swoją najlepszą wokalistką, amerykańską gwiazdą jazzu – Brendą Boykin, wystąpią 7 października we wrocławskim klubie Eter w ramach jesiennej odsłony Ethno Jazz Festivalu.

Club Des Belugas to jeden z najważniejszych przedstawicieli muzyki lounge & nujazz w Europie. Wykorzystując swoje liczne pomysły, łączą nowoczesny europejski lounge i nujazz z brazylijskimi bitami i amerykańskim czarnym soulem lat 50, 60 i 70 -tych.
Club des Belugas od ponad 10 lat tworzy współczesne, klubowe dźwięki. Swing, jazz, funk, latino afro i soul ze wszystkich zakątków świata nie tylko stały się inspiracją, ale konsekwentnie rozwijały muzyczne smaki aż do dziś.

Główni członkowie to Maxim Illion i Kitty the Bill, zapraszając do współpracy takich wspaniałych gości jak Brenda Boykin (Californian Jazz), trębaczy: Reinera Winterschladen’a (Nighthawks) i Thomasa Sifflinga, szwedzką piosenkarkę Anna Luca, londyńskiego piosenkarza jazzowego Iaina Mackenzie, Anne Schnell z Jojo Effect, Deana Browmana z NY.

Club Des Belugas rozpoczął swą karierę w 2002 roku nagrywając album „Caviar at 3 a.m.” W 2003r. ukazał się ich drugi, zatytułowany „Minority Tunes”, album, który zawierał numer jeden na liście German Club Charts „Hip hip chin chin” oraz „Gadda Rio”.

W 2006 Club Des Belugas zaskoczył muzyczny świat prawdziwym dziełem zatytułowanym „Apricoo Soul”. 12″ winyl „Wildcats gotta move” dotarł do 3 miejsca listy German Clun Charts i utrzymywał się w pierwszej dziesiątce przez pół roku. Album zawierał remix „Mambo Italiano” Deana Martina, co było pierwszym światowym, legalnym remixem dzieła Martina, autoryzowanym przez Capitol/EMI jak i również rodzinę samego artysty.

Utwory Club des Belugas były wykorzystywane w kompilacjach ponad 220 razy. Były użyte w reklamach takich firm jak np. : Mercedes-Benz, BMW, Lexus (Toyota), Ford Mondeo, Smart, KIA motors, Campari, Martini, Strenesse, The German National Soccerteam, Kaufhof, Burlington, Unilever, Telekom Germany, Telekom South Korea, IGEDO.

DYSKOGRAFIA
2002 Caviar at 3 a.m. (album)
2003 Minority tunes (album)
2003 Hip hip chin chin / Gadda Rio (12″ vinyl)
2006 Wildcats gotta move / Dibidy Dop (12″ vinyl)
2006 Apricoo Soul (album)
2007 Skip to the Bip (Andreas Henneberg Remix / 12″ vinyl)
2007 Moca – Post it (Club des Belugas Remix / 12″ vinyl)
2007 Fred Astaire – Puttin on the Ritz (Club des Belugas Remix / 12″ vinyl)
2008 SWOP
Brenda Boykin jest jedną z najwspanialszych współczesnych amerykańskich artystek jazzowych. Powtarzając za Lee Hildebrand´s (krytykiem muzycznym): „to najbardziej autentyczny twórczy głos tego pokolenia”. Piosenkarka do 2004 roku mieszkała w San Francisco, a następnie przeniosła się do Wuppertal w Niemczech, gdzie mieszka do dziś. Brenda uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku. Koncertowała we Francji, w Meksyku, w Nowej Zelandii, w Japonii oraz oczywiście wiele razy w USA i Niemczech. Od 2005 roku jest wokalistką „Club des Belugas“ znanego niemieckiego zespołu nujazzowo-soulowego.

W październiku 2008 roku ukazała się najnowsza płyta Brendy “Chocolate & Chili”, która jest jej pierwszą płytą solową wyprodukowaną w Europie i równocześnie osiemnastym solowym albumem w jej karierze. BBC umieściło tę płytę w dziesiątce najlepszych płyt 2008 roku. W ubiegłym roku Brenda, wraz zespołem Club Des Belugas, była gwiazdą Ladies Jazz Festival w Gdyni, a wrocławska publiczność miała okazję oklaskiwać ją podczas Muzycznej Strefy Radia RAM w roku 2010.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
CLUB DES BELUGAS & BRENDA BOYKIN

7.10.12 godz.20.00 klub ETER,
ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety:
70 zł – pierwsze 200 szt.,
80 zł – przedsprzedaż,
90 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 100 zł

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , , ,

Comments are closed.