TRÈS.B – pożegnalny koncert w klubie Łykend (25.11.13)

2013, archiwum — By on 8 października 2013 06:32

Très.b,  międzynarodowe alternatywno-rockowe trio nagrodzone Paszportem „Polityki” zawiesza swoją działalność i żegna się z publicznością. Ostatni koncert we Wrocławiu zagrają 25. listopada w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37.

Tres.b jest składem międzynarodowym, przez lata rezydującym w Holandii, a założonym w Danii przez polską wokalistkę, holendersko-amerykańskiego gitarzystę Oliviera Heima i duńsko-angielskiego perkusistę Thomasa Pettita.

Zespół  rozpoczął swoja działalność coverem PJ Harvey “Who the fuck” w duńskiej szkole muzycznej. W holenderskim alternatywnym radiu KINK FM zespół został określony mianem “nowy potencjalny talent Holandii”, ale ze swoim międzynarodowym pochodzeniem Très.b czuje się dobrze także na niezależnej scenie innych krajów. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) “bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Tego typu odniesienia nie zdziwiły dziennikarza OOR Magazine, który w swojej recenzji napisał, ze wokalistka “Misia Furtak brzmi jak skrzyżowanie PJ Harvey z zachrypniętą Bjork a gitary warczą a’la Sonic Youth”. Angelika Kucińska o wokalistce très.b pisze: „charyzmatyczna, piekielnie zdolna polska dziewczyna na emigracji”. Z kolei holenderski magazyn, FRET, o debiutanckiej Ep’ce zespołu: “Neon Chameleon nie nudzi ani przez moment i rozbudza apetyt na nowy materiał”.

Co dalej z Tres.b? Na razie muzycy robią sobie przerwę, o czym poinformowali na facebookowym profilu zespołu. „Dziękujemy wam ogromnie za całe wspaniałe wsparcie, które od was otrzymaliśmy. Ostatnie osiem lat w Danii, Holandii i finalnie w Polsce były dla nas naprawdę wyjątkowe, i to wam zawdzięczamy, że mogły się one wydarzyć. Po tak długim i intensywnym okresie wspólnej pracy czujemy, że to dobry moment, żeby na chwilę odpocząć od Tres.b i skupić się na naszych innych projektach. Misia planuje pracę nad projektem Misia Ff, a Thomas i Olivier będę kontynuować wspólną pracę nad rozwijaniem zespołu Anthony Chorale”.

 

25.11.13, godz. 20:00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38

TRÈS.B

bilety: 20 zł – przedsprzedaż w klubie, 25 zł – przedsprzedaż w punktach sprzedaży, 30 zł – w dniu koncertu

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

 

Tags: , ,

Comments are closed.