Sinusoidal supportem dla Little Dragon! (11.03.12)

2012, archiwum — By on 29 lutego 2012 07:50

Zgodnie z obietnicą rozpoczynamy na scenie City Sounds spotkania z twórczością polskich zespołów. Pierwszym z nich będzie wrocławska formacja Sinusoidal. Michała Siwaka i Adriannę Styrcz z zespołem zobaczycie już 11 marca w roli supportu dla szwedzkiej formacji Little Dragon!

Sinusoidal to wynik współpracy wokalistki Adrianny Styrcz, szerzej znanej m.in. ze znakomitego występu w programie X-Factor, i Michała Siwaka, dj-a i producenta, współpracującego z takimi artystami jak:Antony and the Johnsons, Julia Kent, Muna Zul, The Crystal Method, Fiszemade, Pustki, Miloopa, Novika.

Little Dragon w Polsce: 9-11 marca! from Automatik/5am Independent Artist on Vimeo.

Zespół stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, nu-jazzem, ambientem i trip-hopem. Na koncie ma bardzo ciepło przyjęte przez słuchaczy i krytyków wydawnictwa: EP-kę „Sinusoidal” oraz wydany we wrześniu 2011 roku longplay “Out of the Wall”. Jeszcze przed premierą debiutanckiego albumu długogrającego, na jednym z koncertów Sinusoidal pojawił się sam Tricky. Współzałożyciel Massive Atack zaproponował wrocławianom współpracę, której rezultaty będzie można usłyszeć najprawdopodobniej na wiosnę 2012 roku.

Występy na żywo, jak mówi o nich twórca i mózg Sinusoidal Michał Siwak, są jakby osobnym projektem – Sinusoidal Live. Na koncertach muzycy pozwalają sobie na więcej swobody i improwizacji, często eksperymentują z aranżacjami i składem.

Sinusoidal na scenie City Sounds to:

Michał Siwak – elektronika
Adrianna Styrcz – wokal
Jan Michalec – trąbka
Marcin Rak – perkusja
Zbigniew Kozera – bas
Wojciech Orszewski – gitara

LITTLE DRAGON 11/03/12
support: SINUSOIDAL

start: 19:00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety: WYPRZEDANE59 zł pierwsze 300 szt. / 69 zł przedsprzedaż /  80 zł w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 90 zł

UWAGA: Przypominamy, że bilety zakupione na zaplanowany na listopadową datę koncert Little Dragon zachowują ważność.

 

Tags: , , , , ,

Comments are closed.