Dub FX legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista (30.05.12)

2012, archiwum — By on 11 kwietnia 2012 22:57

Prawdziwa legenda ulicy, niestrudzony beatboxer i wokalista powraca do Wrocławia: Dub FX i Flower Fairy już 30 maja na scenie City Sounds w klubie Eter!

Australijczyk Benjamin Stanford zwany Dub FX to fenomen muzyczny na światową skalę, który sławę zdobył dzięki żywiołowym występom na ulicach największych miast Europy skrzętnie dokumentowanym i rozprowadzanym w sieci. To właśnie głównie dzięki internetowi Dub FX cieszy się od paru lat niesłabnącą popularnością także w Polsce. Warto dodać, że nie wspiera go żadna duża wytwórnia,  a mimo to na jego koncerty bilety wyprzedają się na pniu.

Twórczość Dub FX stanowią kompozycje składające się z generowanych głównie za pomocą jego własnego głosu dźwięków, zapętlanych i przetwarzanych następnie na żywo partii przy pomocy rozbudowanych do tego celu urządzeń. W ulicznych performance’ach Stanfordowi towarzyszy na co dzień jego narzeczona Flower Fairy (prawdziwe nazwisko: Shoshana Sadia), którą Benjamin poznał podczas jednej z wizyt na Wyspach Brytyjskich. To ona wykonuje z nim najbardziej rozpoznawalne kompozycje Dub FX’a – “Everythinks A Ripple“, “Wandering Love“, czy “Time Will Tell“.

Dub FX ma na swoim koncie 2 płyty ‘live’ oraz studyjny album zatutułowany “Everythinks A Ripple”. To na tym krążku znalazły się kompozycje “Love Someone” i „Flow”, spopularyzowane w dużej mierze dzięki nagraniom zamieszczonym w serwisie YouTube. W 2010 roku Dub Fx przy współpracy z Siriusem wydał album zatytułowany „Dub FX and Sirius A Crossworlds”.

A oto część z najważniejszych dotychczas momentów życia muzycznego oraz niewątpliwych sukcesów Dub FX ujęta w telegraficznym skrócie:

– 8 milionów odsłon filmów z udziałem Dub FX w serwisie YouTube
– występ na Przystanku Woodstock przed ponad 400 tysiącami fanów muzyki
– występ na legendarnym festiwalu Glastonbury
– występ w roli headlinera festiwalu VOLT oraz Wake Up Festival
– 2 tysiące wyprzedanych koncertów podczas dwóch tras koncertowych po Europie
City Sounds: DUB FX
30/05/12 godz.20.00

Klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

 

Bilety:
55 zł – pierwsze 200 szt.
65 zł – przedsprzedaż
80 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (balkon): 90 zł

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.