Little Dragon już w marcu na scenie City Sounds! (11.03.12)

2012, archiwum — By on 22 lipca 2011 19:37

Zjawiskowi Szwedzi nie zamierzają zawieść swoich polskich fanów. Dowodzona przez obdarzoną niepowtarzalną barwą głosu Yukimi Nagano formacja Little Dragon wystąpi na scenie cyklu City Sounds już 11 marca. Koncert odbędzie się we wrocławskim klubie Eter.

Druga połowa ubiegłego roku to pasmo sukcesów Yukimi Nagano i jej kolegów. Zespół powrócił z trzecim krążkiem „Ritual Union”, jak zawsze zawstydzając perfekcyjnym brzmieniem i porywając do tańca bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Muzycy wystąpili także w najbardziej znanych muzycznych show telewizyjnych po obu stronach oceanu, w tym także w programie znanego Joolsa Hollanda.


Little Dragon 'Ritual Union’ (Live on Fallon) from lentetijd on Vimeo.

Nowa płyta łączy eksperymentalny, czarujący nocny urok debiutu  z nowoczesnymi, tanecznymi dźwiękami “Machine Dreams”. Pierwszy singiel „Nightlight“ to digital funk/art soul – brzmi jak Erykah Badu z nowofalowym zacięciem. Tytułowy utwór „Ritual Union“ to znowu błyszczący i pełen duszy elektroniczny pop, którego dźwiękami udało się zespołowi oczarować świat.

Little Dragon ma na swoim koncie współpracę z największymi: grali już między innymi z Gorillaz (przeczytaj więcej >>)TV On The RadioDj Shadowem, czy Raphaelem Saadiqem. Głos Yukimi usłyszeliśmy w ubiegłym roku w także w doskonałym singlu „Wildfire” wydanym na debiutanckiej płycie SBTRKT. To właśnie te kolaboracje oraz nieustająca aktywność koncertowa zapewniły Szwedom ostatnimi czasy awans do ekstraklasy nowoczesnego popu.

Po świetnym starcie wiosennego sezonu koncertów City Sounds zapoczątkowanym występem legendarnej brytyjskiej formacji Lamb, spotkanie z Małym Smokiem to kolejna okazja do spędzenia wyjątkowego wieczoru we Wrocławiu, w otoczeniu eksperymentalnych dźwięków.

Jeśli urzekły Was znakomite kolaboracje Little Dragon z gwiazdami światowego popu (czyż śpiewane przez Yukimi Nagano utwory „Empire Ants“ i „To Binge“ nie są najlepszymi kawałkami na ostatniej płycieGorillaz?), sprawdźcie koniecznie nową płytę Szwedów i nie omińcie wrocławskiego koncertu grupy!

CITY SOUNDS prezentuje: LITTLE DRAGON11.03.2012; g.19:00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety: WYPRZEDANE: 59 zł pierwsze 300 szt. / 69 zł przedsprzedaż /  80 zł w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon): 90 zł

UWAGA: Przypominamy, że bilety zakupione na zaplanowany na listopadową datę koncert zachowują ważność.

KUP BILETY

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.