Kamp! – electro-popowe trio po raz pierwszy we Wrocławiu z debiutanckim albumem! (23.11.12)

2012, archiwum — By on 10 września 2012 13:48

City Sounds zaprasza na jeden z najbardziej wyczekiwanych we Wrocławiu występów przedstawicieli młodej polskiej sceny – występ electro-popowego tria Kamp! Gościem wieczoru będzie także poznański duet Rebeka.

KAMP! to elektroniczne trio które powstało w 2008 r. w Łodzi. Ich brzmienie często opisywane jest jako melodyjny synth-pop z wpływami nowej fali lat 80-tych, francuskiego house’u czy chill-wave’u. ”Heats/Distance Of The Modern Hearts” czyli podwójny singiel który ujrzał światło dzienne w lecie 2010 to koronny dowód, że popularność i dobra prasa KAMP! są w pełni zasłużone. Nie ma przypadku w tym, że portal screenagers.pl poświęcony muzyce alternatywnej uznał “Heats” za najlepszy polski singiel 2010 roku a zespół koncertował równie często w Polsce co za granicą (EXPO 2010 w Szanghaju, Culture Collide w L.A, Festival Great Escape w Brighton czy Liverpool Music Week).

Rok 2011 okazał się dla KAMP! przełomowy. W styczniu pojawili się w roli supportu podczas polskiej trasy koncertowej zespołu Hurts. Kolejne występy odbyły się w Londynie oraz USA na najważniejszej imprezie showcase’owej przemysłu muzycznego – festiwalu SXSW w Austin, Texas. We wrześniu nakładem portugalskiej wytwórni D.I.S.C.O. Texas na rynku pojawił się pierwszy oficjalny singiel promujący to niezatytułowane jeszcze wydawnictwo. Nagranie “Cairo” jest jednocześnie debiutem KAMP! na rynku międzynarodowym.

W grudniu 2011 roku „Cairo” w remixie JBAG pojawiło się na składance „Kitsune Club Night Mix #2” czyniąc Kamp! pierwszym polskim zespołem, który pojawił się na wydawnictwie tego kultowego francuskiego labelu.

Ich następny release “Breaking Ghost’s Heart”, to już furtka na najlepsze anteny radiowe w Polsce. Grają ich w Trójce (Agnieszka Szydłowska/Piotr Stelamach), Radiu Roxy (Novika/Lexus/Tomasz Kin/Bartek Czarkowski), Czwórka Polskie Radio (Dj Bert/Rawski/Ula Kaczyńska), rozgłośniach studenckich i regionalnych. Popularność utworu i świetne recenzje po klubowych koncertach owocują występami na najważniejszych polskich festiwalach. Latem 2009 roku, czyli jeszcze w pierwszym roku działalności zespół gra na Selectorze, Openerze, Audioriver i Festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Dochodzą do tego koncerty na zaprzyjaźnionych antenach radiowych – Offsesja w Trójce i Przesłuchanie w Radiu Roxy.

KAMP! to także autorzy solidnych remixów dla Cool Kids Of Death, Nathalie & The Loners, Indigo Tree, The Compleiner & The Complainers, Moniki Brodki oraz Thieves Like Us, po które sięgają także w czasie koncertów, tworząc unikalną i energetyczną imprezę.

 

REBEKA

Rebeka to polski duet tworzący muzykę elektroniczną. Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowiści okazała się strzałem w dziesiątkę.

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

 

CITY SOUNDS: KAMP! + REBEKA
23/11/12 godz.20.00
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19


LINEUP:
19:00 – drzwi
20:00 – dj set (Nightscope Djs Wrocław)
21:00-… Rebeka+Kamp 

bilety:

35 zł – przedsprzedaż >> ostatnie sztuki dostępne wyłącznie pod tym adresem >>
45 zł – w dniu koncertu

 

Tags: , ,

Comments are closed.