Maria Peszek zagra w Eterze! (27.10.13)

2013, archiwum — By on 6 sierpnia 2013 07:42

Charyzmatyczna, żywiołowa i bezkompromisowa artystka, Maria Peszek wystąpi  ponownie we Wrocławiu. W ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje” usłyszymy ją już 27 października w klubie muzycznym Eter przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Maria Peszek pojawiła się na polskiej scenie muzycznej w 2005 r. wraz z płytą „Miasto mania” i od razu wzbudziła wiele kontrowersji. Niepokorna natura, oryginalne teksty i prowokacyjne zachowanie od początku szły w parze z ciekawą muzyką i nowatorskim podejściem do sztuki. Sama mówi o sobie, że jest performerką. To doskonała definicja tego, czym się zajmuje. Grała w teatrze, obecnie występuje na koncertach, prowadzi audycje w radiu i za każdym razem zachowuje się tak, jakby była stworzona właśnie do tego. Jedni ją krytykują, inni nie mogą oderwać od niej oczu. Ona sama twierdzi, że artysta powinien przekraczać wszelkie granice i konsekwentnie realizuje swoje zamierzenia. W 2008 r. nagrała płytę „Maria awaria” poruszającą temat seksu i cielesności. Wydana w 2012 roku kolejna płyta “Jezus Maria Peszek” okrzyknięta została najbardziej kontrowersyjną produkcją roku, a sama Maria zyskała miano pierwszej skandalistki rodzimej sceny muzycznej.

Wiedzieliśmy, że nowy materiał ma w sobie fantastyczny potencjał, ale okazało się, że ‚Jezus’ to koncertowa petarda! To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co, robię, ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą – mówi Maria Peszek.

Żeby w pełni doświadczyć emocji jakie wyzwala płyta, która w Polsce wywołała burzę i o której sama Maria mówi, że jest dla niej najważniejsza, trzeba być na koncercie.

 

27.10.13 godz.20.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

wROCKfest.pl prezentuje:

MARIA PESZEK

bilety:  47 zł – pierwsze 300 szt., 55 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące ( balkon) – 70 zł

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: ,

Comments are closed.