Alexey Arkhipovsky – rosyjski wirtuoz bałałajki zagra we Wrocławiu! (1.05.13)

2013, archiwum — By on 30 marca 2013 15:32

W jego rękach bałałajka brzmi jak harfa, banjo, gitara, klawesyn i wszystkie instrumenty strunowe świata. Dziennikarze opisują go jako mix Jeffa Becka i Steve’a Vaia.

Alexey Arkhipovsky wystąpi 1 maja we Wrocławiu. W południe pomoże tysiącom gitarzystów zgromadzonym na wrocławskim rynku ustanowić nowy  Gitarowy Rekord Guinnessa i udowodni, że 3 – strunowa bałałajka może zabrzmieć lepiej niż 6-strunowa gitara, a później, w Synagodze Pod Białym Bocianem, w pełnym koncercie, da pokaz swojego niespotykanego kunsztu muzycznego.

Koncerty Alexeya Arkhipovsky’ego to popisy wirtuozerii. Na swoim 3-strunowym folkowym instrumencie gra zarówno Bacha, jak i Jean Michael Jarre’a, a dziennikarze prześcigają się w komplementowaniu rosyjskiego artysty. The New York Times napisał o nim, że jego bałałajka tworzy niezwykle wirtuozerski i pełen ironii show, magazyn The America porównuje brzmienie strun jego bałałajki do dźwięków wodospadu Niagara, żurawi lecących nad taflą jeziora i sączącego się z plastrów miodu. Prestiżowe pismo Audio Video nazywa go Jimi Hendrixem bałałajki.

Alexey Arkhipovsky urodził się w 1967 roku w Tuapse w Rosji. Już od najmłodszych lat miał do czynienia z muzyką, gdyż jego ojciec był ogromnym pasjonatem harmonii i akordeonu. Bałałajką zainteresował się już jako 9-latek. Ukończył rosyjską szkołę Gnessin State Musical College. Jest zwycięzcą 3. Rosyjskiego Konkursu dla Artystów Grających na Instrumentach Ludowych. Koncertował w Europie, Azji i Ameryce Północnej, występował w telewizjach i rozgłośniach radiowych na całym świecie. Wszędzie wzbudza owacyjne reakcje publiczności i konsternację krytyki. Często nazywany jest Paganinim bałałajki. Oprócz kariery solowej nadal współpracuje z rozmaitymi zespołami i wybitnymi artystami całego świata.

 

1.05.13 godz.18.30 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
ALEXEY ARKHIPOVSKY – wirtuoz bałałajki z Rosji

bilety: 60 zł – I miejsca, 50 zł – II miejsca, 40 zł – III miejsca

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl , www.ebilet.pl , www.ticketpro.pl , www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Dla uczestników  Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziane są duże zniżki!

Tags: ,

Comments are closed.