Zakopower kolejną gwiazdą wROCK for Freedom we Wrocławiu! (31.08.13)

2013, archiwum — By on 12 czerwca 2013 07:47

Ulubieńcy polskiej publiczności, królowie list przebojów większości stacji radiowych będą kolejną gwiazdą festiwalu wROCK for Freedom 2013 we Wrocławiu! Zespół Zakopower wystąpi 31 sierpnia na jednaj scenie z Goranem Bregovićem i jego Weselno -Pogrzebową Orkiestrą, świętując razem z tysiącami wrocławian XXXIII rocznicę powstania Solidarności.
Koncert odbędzie się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie w sierpniu 1980 roku wrocławianie rozpoczęli strajk solidarnościowy ze stoczniowcami z Gdańska, dając początek wrocławskiej Solidarności.

ZAKOPOWER to obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo nieznanego wówczas nikomu Zakopower w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zakopower nominowany był między innymi do Mtv Europe Music Awards 2005, do nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do FRYDERYKA aż w sześciu kategoriach!
Druga płyta zespołu Na siedem, wyprodukowana przez Mateusza Pospieszalskiego ukazała się w 2007 roku. Dzięki współpracy z „Polska The Times” miała szansę dotrzeć do słuchaczy w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Na krążku słychać rockowe, punkowe, jazzowe a nawet afrykańskie rytmy. Za tę płytę Zakopower został uhonorowany nagrodą Fryderyk w kategorii Album roku Etno/Folk. Niedługo później osiągnął kolejny wielki sukces, wygrywając 45 Festiwal w Opolu.
Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa wiele koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych europejskich festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad oraz na węgierskim Sziget Festiwal.

W 2010 roku dołożył do tego udział w Nigel Kennedy’s Polish Weekend Londynie, w prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall Southbank Centre, gdzie zagrał trzy koncerty w tym w dwóch projektach wspólnie z Nigelem Kennedy. Nie uszło to uwadze brytyjskiej prasie, The Times rozpływał się nad muzyką Zakopower i grą na skrzypcach Sebastiana Karpiela.
Na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza Zakopower, jako przedstawiciel polskiej kultury, mocnym akcentem zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju, dając żywiołowy koncert dla licznie zgromadzonej chińskiej publiczności. Świetne przyjęcie publiczności i kontakty tam nawiązane dają nadzieję na dalsze koncerty Zakopower w Państwie Środka.

W roku 2011 został wydany  długo wyczekiwany album – Boso. Tytułowy otwór zawładnął listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status PODWÓJNEJ PLATYNY!

 

31.08.13 godz.17.00,  Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

wROCK for Freedom 2013
GORAN BREGOVIĆ & WEDDING AND FUNERAL BAND

ZAKOPOWER

bilety:

miejsca stojące: 50 zł – do 15 lipca, 60 zł – do 30 sierpnia, 70 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące: 70 zł – do 15 lipca, 80 zł – do 30 sierpnia, 90 zł – w dniu koncertu

Uwaga, miejsca siedzące przewidziane są przy plenerowych ławo-stołach z dostępem do sektora gastronomicznego.

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Tags: , ,

Comments are closed.