Fingerstyle Night na Gitarowym Rekordzie Guinnessa (01.05.13)

2013, archiwum — By on 2 kwietnia 2013 07:45

Jedną z gwiazd tegorocznego Thanks Jimi Festival i Gitarowego Rekordu Guinnessa będzie Preston Reed, fenomenalny amerykański fingerstyle’owiec. Jego koncert odbędzie się w ramach Fingerstyle Night, 1 maja o godzinie 21:00 w Synagodze pod Białym Bocianem.

Poprzedni wrocławski koncert Prestona Reeda był jednym z najważniejszych wydarzeń Festiwalu GITARA 2011. W szczelnie wypełnionej Synagodze pod Białym Bocianem publiczność została wręcz oczarowana zarówno technicznymi umiejętnościami artysty, jak i jakością jego kompozycji. Preston Reed wśród gitarzystów fingerstyle’owych wyróżnia się tym, że posiada swój własny, niepowtarzalny styl, cechujący się bogactwem efektów perkusyjnych. Dzięki temu jego muzyka brzmi jakby wykonywana była przez co najmniej kilkuosobowy zespół gitarzystów i perkusistów.

Podczas Fingerstyle Night zobaczymy również Piotra Resteckiego, polskiego mistrza fingestyle’u. Jego występ będzie ciekawym wprowadzeniem do koncertu Prestona Reeda, gdyż repertuar Piotra Resteckiego to również przede wszystkim własne kompozycje. Zatem cały program koncertu Fingerstyle Night prezentować będzie różne gatunki muzyczne i dwa odmienne spojrzenia na technikę fingerstyle. Usłyszymy rockowo-bluesowe, czasem transowe popisy Prestona Reeda, nastrojowe ballady, trochę funky i jazzu oraz aranżacje szlagierów muzyki popularnej, jak na przykład osławioną już wersję piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena w wykonaniu Piotra Resteckiego.

Przed swoim wieczornym koncertem Preston Reed oraz Piotr Restecki zagrają na wrocławskim Rynku podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Odbędzie się ona, jak co roku, 1 maja w godzinach popołudniowych. Gitarzyści, którzy wezmą udział w biciu rekordu będą mogli kupić bilety na Fingerstyle Night po niższej cenie.
Preston Reed, Piotr „Restek” Restecki
01.05.2013, godz. 21:00
Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety: 45 zł – I strefa, 35 zł – II strefa
zniżki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa
www.tbox24.pl

 

Preston Reed swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1979 roku w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracował między innymi z perkusistą Alexem Acuñą, piosenkarką Lindą Ronstadt czy z zespołem rockowym NRBQ. Od kilkunastu lat mieszka w Szkocji. Nagrał 15 płyt zawierających utwory oscylujące wokół bluesa, rocka, country i jazzu. Jest wzorem i inspiracją dla takich gitarzystów, jak: Al Di Meola, Michael Hedges, Kaki King, Andy McKee czy Newton Faulkner.

Piotr Restecki zasłynął dzięki dotarciu do finału telewizyjnego talent show „Must Be The Music”. Występował z takimi gwiazdami, jak: Tommy Emmanuel, Jon Gomm, Andrzej Piaseczny czy Bracia Cugowscy. W ubiegłym roku wydał swoją drugą autorską płytę zatytułowaną „Więcej niż słowa”.

Tags: , ,

Comments are closed.