Misia – największa portugalska gwiazda fado na jedynym koncercie w Polsce (15.02.13)

2013, archiwum — By on 5 października 2012 07:38

Artystka wystąpi 15 lutego 2013 r. we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festivalu w koncercie promującym jej najnowszą płytę „Senhora da Noite”. Koncert ten to wielki powrót do tradycyjnego fado – najbardziej emocjonalnego oblicza Mísi.

Po 20 latach kariery muzycznej zapoczątkowanej debiutancką płytą zatytułowaną po prostu „Mísia” (EMI – 1991) i po upływie dekady od wydania jej ostatniego albumu z tradycyjnym fado „Ritual” (Erato – 2001), projekt Senhora da Noite wydaje się oczywistym i ważnym krokiem w karierze artystycznej Mísi.

Koncepcja albumu zakłada połączenie tradycyjnej muzyki fado z tekstami stworzonymi wyłącznie przez kobiety – poetki i pisarki (m.in.: Helia Correia, Lidia Jorge czy Florbela Espanca), inne wokalistki takie jak Amélia Muge czy Adriana Calcanhotto oraz legendy muzyki fado: wielką Amalię Rodrigues, Aldinę Duarte czy właśnie Mísię.

Album zawdzięcza swój klimat niepowtarzalnemu stylowi Mísi, wokalistce akompaniuje nie tylko trio gitar fado, ale także akordeon, skrzypce i fortepian, które pojawiały się już na kilku albumach począwszy od „Garras dos Sentidos” (Erato/Warner Music Classic – 1998).

Jest to pierwszy w historii muzyki fado projekt artystyczny, w którym kobiety odgrywają rolę ważniejszą niż ta, którą przewiduje dla nich tradycja. Są nie tylko muzami i wykonawczyniami, ale również kreatywnym autorkami. Podobnie jak w przypadku wszystkich jej poprzednich wydawnictw, większość tekstów z albumu została napisana specjalnie na potrzeby głosu Mísi. Repertuar został ponadto wzbogacony o utwory stworzone przez nieżyjące już autorki.

 

Ethno Jazz Festival prezentuje:
MISIA – największa portugalska gwiazda fado po raz pierwszy we Wrocławiu

15.02.13 godz. 19.00
C.S. Impart, ul. Mazowiecka 17

bilety:
200 zł – I miejsca
150 zł – II miejsca
100 zł – III miejsca
60 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ebilet.pl , www.ticketpro.pl , www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl
Bilety  zakupione na termin grudniowy zachowują ważność.

Tags: , , , ,

Comments are closed.