Marillion zagra we Wrocławiu! (27.11.12)

2012, archiwum — By on 10 marca 2012 22:34

wROCKfest.pl ma zaszczyt zaprosić na koncert brytyjskiej legendy rocka. 27 listopada we wrocławskiej hali Orbita wystąpi grupa Marillion!

Marillion powstał w 1979 roku. Sygnaturą grupy był charakterystyczny, bardzo teatralny śpiew Fisha, niewątpliwego lidera grupy w pierwszym okresie jej działalności. Zespół stworzył własne, oryginalne brzmienie, stające się zarazem inspiracją dla innych muzyków. W 1988 roku po nagraniu czterech płyt i odniesieniu wielkiego międzynarodowego sukcesu za sprawą albumów Fugazi i Misplaced Childhood, grupę opuszcza Fish. Jego miejsce zajmuje charyzmatyczny Steve Hogarth, wcześniej znany z zespołu The Europeans. Dla wielu był to koniec zespołu, a dla innych początek nowej ery! Na swoich kolejnych dziewięciu albumach, Hogarth wraz z pozostałymi członkami Marillion – Steve’em Rothery (gitara), Markiem Kelly (instrumenty klawiszowe), Pete’em Trewavasem (gitara basowa) oraz Ianem Mosley (perkusja), udowodnił, że to oni stanowią siłę Marillion. Wspólnie nie tylko odświeżyli brzmienie grupy ale na nowo je zdefiniowali. Swoimi nowatorskimi, emocjonalnymi albumami Marillion na przekór muzycznym modom i kapryśnym dziennikarzom, wkroczyli w zupełnie nowe muzyczne obszary, stając się prekursorami rocka neo-progresywnego.

W 1999 roku po premierze album Marillion.com kwintet jeszcze bardziej uniezależnił się od przemysłu muzycznego, zakładając własną wytwórnie Intact, uzyskując swobodę tworzenia najlepszej muzyki w swojej karierze, czego najlepszym dowodem były kolejne 2 single „Don’t Hurt Yourself” i „You’re Gone” które trafiły na brytyjską listę Top 20 (ten ostatni znalazł się aż na 7. miejscu). Był to duży sukces jak na zespół, z niezależnej wytwórni.

W świecie pełnym ignorancji i ogólnej apatii, Marillion wciąż przeciwstawia się wszelkim stereotypom i szufladkowaniu. Zespół przekształcił się w pulsującą życiem muzyczną potęgę, podobną do takich eksperymentatorów jak Radiohead i Muse czy mistrzów w przekazywaniu emocji – The Blue Nile i Talk Talk.

Ich czternasty album wydany w 2007 – „Somewhere Else” osiągnął dwudzieste czwarte miejsce na brytyjskiej liście przebojów, natomiast promujący singiel – „Thankyou, Whoever You Are” zajął miejsce piętnaste.

Jesienią 2008 roku ukazał się album „Happiness Is The Road”. Rok później grupa wystąpiła w Polsce na 3 koncertach. Grupa została świetnie przyjęta przez polską publiczność, a bilety na wszystkie występy były wyprzedane!

W tym roku Marillion wyda siedemnastą płytę w swojej karierze, materiał z niej będzie można usłyszeć podczas nadchodzącej trasy koncertowej po Polsce.

wROCKfest.pl prezentuje: MARILLION
27.11.12 godz.20.00
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
miejsca stojące: 100 zł do 30.06, 120 zł – od 1.07
I miejsca siedzące: 140 zł -do 30.06 , 160 zł – od 1.07
II miejsca siedzące: 120 zł- do 30.06, 140 zł – od 1.07

Tags: , , , ,

Comments are closed.