Archive we Wrocławiu! (06.02.10)

2010, archiwum, foto — By on 14 grudnia 2009 08:00

Uwaga! Bilety wyprzedane! Spóźnialskim pozostaje liczyć na zwrot dokonanych wcześniej rezerwacji.

Zespół Archive wystąpi 6 lutego we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych w ramach cyklu
„wROCKfest prezentuje”.

Muzyka Archive, będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead, zachwyciła po raz kolejny tak słuchaczy, jak i krytyków. Już w lutym niepowtarzalna okazja, by przekonać się jak brzmią twórcy przeboju „Again” na żywo!

[youtube]EjzP7gjVAyI[/youtube]

Zespół Archive powstał w 1994 roku w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy do grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W
1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu w stylu Massive Attack, alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny reaktywowali Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.

Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a na liście Marka Niedźwieckiego gościł aż 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów uplasował się na siódmym miejscu, przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.


ARCHIVE
6.02.10
Wytwórnia Filmów Fabularnych Wrocław
Bilety:100 zł w przedsprzedaży i 120 zł w dniu koncertu

FOTO (autor: Jarek Pępkowski)

Tags: , , ,

Comments are closed.