Natural Dread Killaz promują najnowszą płytę (24.09.10)

2010, archiwum — By on 2 września 2010 14:38

Już 24 września 2010 roku ukaże się długo oczekiwana płyta Natural Dread Killaz – „ILE LAT …”. Tego samego dnia we wrocławskim klubie Kultowa odbędzie się jedyny koncert promujący najnowszy krążek. Uczestnicy koncertu nie tylko będą się wspaniale bawić, ale i będą mogli nabyć nową płytę w promocyjnej cenie i zebrać na płycie autografy artystów. Zapraszamy!

O płycie:

Fani reggae w Polsce już teraz mogą zakreślić sobie datę 24. września w swoich kalendarzach. Tego właśnie dnia promienie słoneczne ujrzy najnowsza, długo oczekiwana, druga płyta Natural Dread Killaz. Album będzie nawiązywał do swojego poprzednika „Naturalnie”, jednak muzycy zapowiadają, że materiał jest o wiele dojrzalszy, spójny lirycznie, zróżnicowany stylistycznie i bardzo energetyczny.

Na okładce płyty pojawi się TUMI – peruwiański symbol przynoszący szczęście i obfitość, natomiast na krążku znajdzie się szesnaście utworów. W warstwie tekstowej muzycy dotykają spraw, które są im bliskie: mówią o walce z konformizmem, wartości słowa, nawołują do muzycznej tolerancji, opowiadają o swoich codziennych problemach i sporach dotyczących marihuany. Wypowiadają się również na temat swojego odbioru polityki i opisują perypetie związane z wydawaniem płyt. „Szacunek i zrozumienie podstawą egzystencji w naszej ekipie. Więcej miłości , mniej nienawiści.”- tak mówią członkowie zespołu i echo tego hasła wybrzmiewa w każdym utworze. 30. sierpnia ukazał się teledysk do singla promującego płytę pt. „Pusta Kiermana”.

O zespole:

Debiutancki album NDK „Naturalnie” stał się jednym z najważniejszych wydarzeń roku 2005 na błyskawicznie rozwijającej się polskiej scenie reggae. Muzycy z respektem i dojrzałością podchodzą do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są bardzo otwarci na nowe wpływy i brzmienia, dzięki czemu tworzą dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. Reggae od zarania było przede wszystkim muzyką do tańca, Natural Dread Killaz pamiętają o tym i w trakcie koncertów rozgrzewają parkiet do czerwoności. Słyną z niebywale żywiołowych i energetycznych występów.

NDK założyli związani z muzyką od dziecka bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów.

Najbardziej znanym utworem Natural Dread Killaz jest „Biba!”, oparta na oryginalnym, opracowanymprzez zespół rytmie (riddimie). Moc i przebojowość „Biby!”, doceniła wrocławska filmowa „Grupa 13”, zapraszając Natural Dread Killaz do udziału w teledysku „Raptowne realia”. Utwór ten ukazał się także na wysokonakładowej, składance promocyjnej Blend. Zgodnie z jamajską tradycją oficjalne wydanie debiutanckiego krążka „Naturalnie” poprzedziło ukazanie się płyty winylowej, zawierającej dwanaście wersji rytmu ”Biba!”, z gościnnym wykonaniem tuzów muzyki reggae z całej Polski.
Rok 2006 pokazał, że zespół cieszy się coraz większą popularnością i jest chętnie zapraszany na największe festiwale muzyki reggae. 2007 rok rozpoczął się od nawiązania współpracy z organizacjami takimi, jak: fundacja „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, „Greenpeace” oraz „Polska Akcja Humanitarna”.

Dzięki swojej przebojowości i niekwestionowanym zdolnościom, zespół ma na swoim koncie występy z wieloma artystami w Polsce i za granicą. Grali na jednej scenie z takimi sławami jak: Sizzla, Junior Kelly, Gentelman, T.O.K., Anthony B, Zion Train, Culcha Candela, Shaggy. Arested Development. Często na koncertach można zobaczyć ich u boku donGuralesko, Hemp Gru, DJ Feel – X, Abradab, Dreadsquad, Jamal, K.A.S.T.A., Love Sen-C Music, Afromental, Hirek Wrona. Energia emanująca ze sceny sprawia, że fani takich zespołów jak Kult, Oddział Zamknięty czy Indios Bravos również czują pozytywne wibracje. Grupa zagościła także na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2005- 2007, Wroc Love Exclusive Stage 2007, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą czy Ostróda Reggae Festival. Byli też w pierwszej piątce z pośród tysięcy uczestników VENA Music Festiwal 2007.


NATURAL DREAD KILLAZ & RIDDIM BANDITS
24.09.10 godz.20.00
Kultowa, pl. Wolności 9
bilety: 20 zł – przedsprzedaż , 25 zł – w dniu koncertu.

Tags: , ,

Comments are closed.