Znana z filmu „Once” formacja The Swell Season we Wrocławiu! (23.10.10)

2010, archiwum — By on 12 czerwca 2010 19:14

Czesko-irlandzki duet The Swell Season wystąpi 23 października w Sali Koncertowej Radia Wrocław w ramach cyklu „wROCKfest.pl prezentuje„. Formacja zagra w Polsce w ramach trasy promującej swoje najnowsze wydawnictwo pod tytułem „Strict Joy”, którego premiera miała miejsce w październiku 2009 r.

The Swell Season to duet założony przez Glena Hansarda, lidera irlandzkiej grupy The Frames oraz czeską wokalistkę Marketę Irglovą. Wzajemna fascynacja artystów zaowocowała nagraniem debiutanckiego albumu „The Swell Season”(2006 r.) Krążek zawierał pełne uroku, akustyczne piosenki, a jego sukces zachęcił parę do kontynuowania dalszej współpracy.

Światowe uznanie zespół zyskał po otrzymaniu Oscara za kawałek „Falling Slowly” zamieszczony na soundtracku do filmu „Once„. Film to niskobudżetowa irlandzka produkcja, która niespodziewanie stała się jednym z najbardziej docenionych filmów niezależnych 2007 roku. Obraz opowiadał o niezwykłym uczuciu, które na jednej z ulic Dublina przytrafiło się irlandzkiemu muzykowi, zarabiającemu na życie graniem na ulicy i emigrantce z Czech, która sprzedaje kwiaty i lubi słuchać dźwięków jego muzyki. W głównych rolach wystąpili muzycy The Swell Season zdobywając dzięki temu wielu nowych danów na całym świecie!

Ostatnie wydawnictwo grupy „Strict Joy” (2009 r.)zostało wyprodukowane przez zespół oraz Petera Katisa znanego ze współpracy z takimi formacjami jak Interpol czy The National.

Nowy album jest znacznie bogatszy brzmieniowo od poprzedniego i wykracza poza ramy folku. Na płycie można usłyszeć dźwięki smyczków i sekcji dętej. Gościnnie wystąpili na niej muzycy z macierzystej formacji Glena – zespołu The Frames oraz grupy Leonarda Cohena, co nadało muzyce The Swell Season zupełnie nowych barw.

VIDEO

23.10.10 godz.20.00 Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
wRockFest.pl prezentuje:
THE SWELL SEASON
bilety: wyprzedane!

Tags: , , , , ,

Comments are closed.