Melody Gardot – najbardziej oczekiwana gwiazda wokalistyki jazzowej zaśpiewa we Wrocławiu! (25.04.13)

2013, archiwum — By on 22 stycznia 2013 12:52

Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na koncert jednej z najjaśniejszych gwiazd światowego jazzu. 25 kwietnia w Sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego wystąpi Melody Gardot!

Stawiana w jednym rzędzie z Dianą Krall i Norah Jones. Podbija muzyczny świat w rytmie swingu, jazzu i brazylijskiej bossa novy. Melody Gardot to amerykańska wokalistka o polskich korzeniach (jej babcia była Polką), wychowywała się w Filadelfii, od dziecka ucząc się gry na fortepianie i śpiewu. Nieszczęśliwy wypadek spowodował, że życie Melody uległo całkowitej zmianie – w jego wyniku doszło u niej do zmiany wrażliwości na dźwięk i światło. Dziś Melody porusza się o lasce i nosi zazwyczaj ciemne okulary. W czasie rehabilitacji Artystka skupiła się na muzyce – efektem było nagranie pierwszego mini albumu: Some Lessons: The Bedroom Sessions, który zyskał uznanie krytyków i otworzył artystce drogę do nagrania solowego albumu. Na swojej debiutanckiej płycie “Worrisome Heart” pokazała, że potrafi w niesamowity sposób połączyć swoją własną pasję z wielką tradycją jazzu i bluesa.

Kolejna płyta Melody była już prawdziwym triumfem – „My One And Only Thrill” to idealne połączenie rytmów latynoskich, bluesa i duchowości oraz swobody muzyki folk. Nowy album Artystki pt. „Absence” ukazał się w maju 2012 roku i prędko stał się jedną z najchętniej kupowanych płyt, także w Polsce. Utwory na ten album powstały podczas podróży koncertowych artystki i, jak sama mówi, „zawierają impresje z wielu kultur i regionów świata – z marokańskiej pustyni, ulic Lizbony, tango barów Buenos Aires i brazylijskich plaż”. Za produkcję płyty, aranżacje i partie gitar odpowiada Heitor Pereira. Ten znany kompozytor muzyki filmowej, producent i instrumentalista ma na koncie nagrodę Grammy i współpracę z takimi sławami jak Sting, Elton John, Simply Red, Nelly Furtado, Caetano Veloso. Na nowej płycie Melody Gardot towarzyszy wielu wybitnych muzyków, wśród których są m.in.: Peter Erskine i Jim Keltner.

Melody Gardot wstąpiła w Polsce dwukrotnie w zeszłym roku.

„Swoim zmysłowym śpiewem artystka na dwie godziny zatrzymała czas w Sali Kongresowej”

„Dała popis fenomenalnej wrażliwości i możliwości wokalnych” – tak pisała polska prasa po jej występach. Jak będzie na wrocławskim koncercie warto przekonać się osobiście.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
MELODY GARDOT

25.04.13 godz.20.00
Sala Audytoryjna WCK ul. Wystawowa 1
bilety:
200 zł – I miejsca
160 zł – II miejsca
120 zł – III miejsca
90 zł – IV miejsca

rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Tags: , ,

Comments are closed.