Patricia Barber na Ethno Jazz Festival! (15.11.11)

2011, archiwum — By on 11 lipca 2011 07:00

Pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej wystąpi we Wrocławiu w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festiwal 2011.

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu Particii Barber w roku 2004 podczas 40. Festiwalu Jazz nad Odrą, czas więc najwyższy na powrót artystki  do naszego miasta.

Patricii Barber udało się połączyć najwyższy poziom artystyczny z uznaniem zarówno krytyki jak i publiczności. Jej cudowny głos czaruje świat już od 20 lat. Muzykę artystki cechuje nastrojowy śpiew, niski ton głosu, melancholijność, liryczność i prostota w aranżacji większości kompozycji.

Jej debiut płytowy z prawdziwego zdarzenia – album A Distortion of Love – nastąpił dopiero w 1992. Dwa lata później artystka wydała drugą płytę – Café Blue.  Był to przełomowy moment w jej karierze. Barber dostała za niego szereg nagród, została też uznana przez wpływowy magazyn Down Beat za najbardziej utalentowaną wokalistkę młodego pokolenia. Od 1994 regularnie występuje w słynnym Green Mill Club.

Kolejne albumy, Modern Cool (1998), Companion (1999), Nightclub (2000) i Verse (2002), ugruntowały pozycję Patricii  Barber na światowej scenie jazzowej.

W 2004 nagrała swoją pierwszą płytę koncertową, Live:A Forthnight in France, będącą zapisem koncertów w trzech francuskich klubach: La Cigale w Paryżu, L’Arsenal w Metz i La Coursive w La Rochelle. Znajdują się na niej zarówno własne kompozycje artystki jak i covery (m.in. piosenka Norwegian Wood pierwotnie wykonywana przez The Beatles).

Album Mythologies został nagrany z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki jazzowej, Grażyny Auguścik. Jest to zbiór piosenek opartych na Metamorfozach Owidiusza.

Od płytowego debiutu, artystka nagrywa dla najsłynniejszej jazzowej wytwórni płytowej – Blue Note

Podczas koncertu w listopadzie zagra PATRICIA BARBER QUARTET w składzie: Larry Kohut – bass. Ross Pederson – drums. John Kregor – guitar i Patricia Barber – piano, voc.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
PATRICIA  BARBER – światowej sławy pianistka i wokalistka jazzowa

15.11.11 godz.20.00
C.S.Impart ul.Mazowiecka 17

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – III miejsca, 70 zł – balkon, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.