Swans we Wrocławiu! (9.12.10)

2010, archiwum — By on 9 czerwca 2010 09:08

Legendarna formacja Giry po reaktywacji ruszyła w trasę… Zespół kierowany przez Michaela Girę zagra 9 grudnia we wrocławskim klubie Firlej.

Występy SWANS w Polsce będą elementem światowej trasy formacji, która rozpocznie się we wrześniu tego roku. Grupa Swans reaktywowała się na początku 2010 ku radości wielu oddanych fanów na całym świecie! Formacja Giry powstała w roku 1982 stając się jednym z pionierów ruchu no wave. Istniała do 1997 roku, kiedy to rozpad związku Giry i wokalistki Jarboe, drugiej podpory Swans, doprowadził także do zawieszenia działalności zespołu. Swans wywodzą się z tych samych kręgów nowojorskiej awangardy, której filarami są Sonic Youth czy Lydia Lunch. Niezwykle mroczne, skomplikowane nagrania Swans od początku budziły uznanie tak krytyków, jak i spragnionych ambitnych dźwięków fanów muzycznej alternatywy. Najważniejsze albumy Swans to bez wątpienia krążki „Children Of God” (1987) oraz „Feel Good Now” (1988) będący zapisem koncertów i oddający w niezwykle wierny sposób niesamowite występy Swans na żywo. Krytycy wyróżniają także album „White Light from the Mouth of Infinity” wydany w 1991 roku.

Po rozpadzie Swans w 1997 roku zarówno Jarboe, jak i Gira poświęcili się własnym projektom. Gira założył formację The Angels Of Light, a także kontynuował kierowanie wytwórnią Young God Records, którą założył w 1990 roku. Jej nakładem wydawali tak uznani artyści jak Devendra Banhart, Akron/Family, Lisa Germano czy Calla.

Reaktywacja Swans została ogłoszona w styczniu 2010 roku na profilu myspace formacji. Aktualnie zespół pracuje nad nowym krążkiem i przygotowuje się do intensywnego koncertowania.

Swans wraca w składzie:

Michael Gira – gitara i wokal (oryginalny muzyk Swans)
Norman Westberg – gitara (oryginalny muzyk Swans)
Christophj Hahn – giatra (środkowy okres działalności grupy, przede
wszystkim muzyk Angels Of Light)
Phil Puleo – perkusja (końcówy okres działalności grupy, przede wszystkim
muzyk Angels Of Light)
Chris Pravdica – bas (Flux Information Sciences / Services / Gunga din)
Thor Harris – perkusja, elektronika (Angels Of Light)

9.12.10 godz.20.00 Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”, ul.Grabiszyńska 56
wRockFest.pl prezentuje:
SWANS

bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

VIDEO

Tags: , , ,

Comments are closed.