Pink Martini – 14-osobowa światowej sławy orkiestra łącząca muzykę klasyczną, latynoską i jazz (24.05.12)

2012, archiwum — By on 6 lutego 2012 07:55

Ethno Jazz Festival zaprasza 24 maja do wrocławskiego klubu Eter na esencjonalny koktajl ciepłych brzmień lounge, latino i retro -Pink Martini !

Mistrzowie muzycznej metamorfozy, w cudowny sposób odkrywają na nowo takie szlagiery jak Que sera, sera, Sympathique (Je ne veux pas travailler), Una Notte a Napoli czy Let’s never stop falling in love. Pink Martini to mistrzowie dobrego smaku, gwiazdy downtempo, łączący w sobie lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation! Z łatwością łączą w jedno muzykę klasyczną, latynoską i jazz, sięgając po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby i wykonując je jak rodowita latynoska orkiestra! I to porównanie chyba najlepiej oddaje niezwykłość i fenomen Pink Martini, jedynej w swoim rodzaju 14-osobowej orkiestry!

Liderami grupy są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland/USA. W 1997 wydali pierwszą płytę Sympathique, która sprzedała się na świecie w ponad milionie egzemplarzy i dotarła na 10 miejsce listy Billboardu, a we Francji pokryła się platyną. Umieszczony na niej tytułowy utwór Sympathique („Je ne veux pas travailler”) wykorzystany został w reklamie Citroena, a Pink Martini nominowani zostali do nagrody Victoires de la Musique w kategorii Piosenka Roku i Najlepszy Debiut Roku. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini Hang on Little Tomato na którym znalazł się Let’s Never Stop Falling in Love. Ich najnowszy, 4 album Splendor In The Grass ukazał się pod koniec 2009 roku i przyniósł tak przeboje jak Piensa en mi i But Now I’m Back,

Pink Martini koncertowali w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na deskach słynnych filharmonii: Hollywood Bowl Orchestra, The Nashville Symphony, The Jacksonville Symphony. Ich koncerty odbywają się zarówno w zadymionych klubach, wielkich salach koncertowych, filharmoniach jak i galeriach sztuki.

W lipcu 2010 wystąpili na wyprzedanym koncercie w Sali Kongresowej. Teraz ponownie odwiedzą Polskę! Na wrocławskim koncercie w ramach Ethno Jazz Festivalu artyści zaprezentują materiał z najnowszej płyty wydanej w 2011 roku „A Retrospective” oraz zagrają swoje największe przeboje.

Współorganizatorem koncertu jest agencja Good Music

Ethno Jazz Festival prezentuje:
PINK MARTINI – 14-osobowa światowej sławy orkiestra łącząca muzykę klasyczną, latynoską i jazz

24.05.12 godz.20.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety: 90 zł – do 31.03, 100 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 130 zł – do 31.03, 140 zł – przedsprzedaż, 150
zł – w dniu koncertu

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach:  www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.