Uwaga! Zmiana lokalizacji koncertu: Fanfara Kalashnikov – „najdziksze trąbki Bałkanów” zagrają we Wrocławiu! (28.11.12)

2012, archiwum — By on 3 października 2012 07:53

Koncert odbędzie się w klubie muzycznym Łykend, Podwale 37/38, a nie, jak wcześniej zapowiadano, w Firleju. Za zmianę przepraszamy.

Po niezapomnianych koncertach Boban & Marko Marković Orchestra i Fanfare Ciocărlia, czas na kolejny koncert szalonej bałkańskiej orkiesty dętej we Wrocławiu. Fanfara Kalashnikov – jedna z najważniejszych orkiestr z Rumunii – wystąpi 28 listopada w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festivalu.

Muzycy z Fanfara Kalashnikov pochodzą z północno-wschodniej części Rumunii – Mołdawii. Ich muzyka jest nowoczesną interpretacją starej tradycji bałkańskiego grania na instrumentach dętych blaszanych – speed brass.
Wykonują tradycyjną muzykę cygańską w bałkańsko-orientalnym stylu z wyraźnym wpływem jazzu i funku. W dźwiękach, które usłyszymy w czasie koncertu uważny słuchacz rozpozna polkę, flamenco, walca, bossa-novę, muzykę klezmerską, zagrane z zacięciem jazzowym i bałkańskim temperamentem. Krytycy muzyczni określają zespół mianem „najdzikszych trąbek”, a ich koncerty porównywane są do muzycznego trzęsienia ziemi. Połączenie żywiołowego grania i zaskakujących wpływów muzycznych z pewnością wrocławski koncert uczyni niezapomnianym.

Muzycy Fanfara Kalashnikov już jako dzieci brali udział w tradycyjnych uroczystościach rodzinnych podglądając popisy instrumentalne lokalnych muzyków. Jednak jako zespół uformowali się dopiero pod koniec lat 90. Ich wcześniejsze koncerty, ze względów politycznych, miały nieoficjalny charakter. Repertuar grupy przypomina twórczość Gorana Bregovicia, z tym zastrzeżeniem, że to on sporo czerpał z ich tradycji.

Od lat Fanfara Kalashnikov jest gwiazdą wielu imprez i festiwali w Europie. Zespół wystąpił jako horda wampirów w wideoklipie Und Frauen Männer berlińskiej kapeli punkowej Panda. Nagrywali wspólnie z zespołami – Rupa and the April Fishes z San Francisco, legendą muzyki ska z Nowego Jorku – Vic’kiem Ruggiero i bałkańską gwiazdą R’n’B Miss Platinum.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
FANFARA KALASHNIKOV

28.11.12 godz.20.00
Klub Łykend, Podwale 37/28

bilety:
40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.