Światowej sławy tancerka z Indii wystąpi we Wrocławiu (16.05.13)

2013, archiwum — By on 22 kwietnia 2013 19:50

Daj się ponieść oceanowi piękna w przeszywającym duszę klasycznym przedstawieniu tanecznym w wykonaniu znakomitej hinduskiej tancerki Geety Chandran.

Już 16 maja w Oratorium Marianum, reprezentacyjnej sali muzycznej Uniwersytetu Wrocławskiego, artystka odkryje przed nami wszystkie oblicza wartości prawdy, wieczności i ascetyzmu. Koncert odbędzie się w ramach Ethno Jazz Festivalu pod honorowym patronatem Ambasadora Indii w Polsce.

W swoim przedstawieniu- „Satyam shivam sundaram- the serach for eternity”- tancerka używa metafory tańca, jako klucza do artystycznych i ascetycznych wartości w klasycznej, hinduskiej filozofii; Taniec Krishna to taniec Życia, taniec Shiva to taniec Zmian, a taniec Devi to taniec Akcji.

Geeta Chandran to znana artystka, tancerka i choreografka, która w Indiach kojarzona jest głównie z klasycznym tańcem Bharatanatyam.

Swoją taneczną przygodę rozpoczęła jako piętnastolatka, kształcąc się u najlepszych i najbardziej cenionych guru. Ta wszechstronna artystka jest szanowana nie tylko za jej głębokie rozumienie sztuki tańca Bharatanatyam, ale również za swoją działalność muzyczną, jako wykształcona wokalistka. Udziela się również w  telewizji, teatrze oraz jako choreograf i nauczyciel tańca. Zdobyła kilka prestiżowych nagród m.in.: The Media India Award, The National Critics Award, Lady Shri Ram College Illustrious Alumna Award.

Geeta jest również założycielką organizacji promującej taniec Bharatanatyam, a pod jej skrzydłami wykształciło się wielu cenionych, zawodowych performerów.

Artystka podróżowała ze swoim przedstawieniem po całym świecie, tańcząc na wielu prestiżowych festiwalach zarówno w Indiach jak i za granicą. W 2007 została zaproszona na World Hindi Conference w Nowym Jorku.

Geeta Chandran swoim tańcem chce dotrzeć głównie do młodej publiczności. Jej celem jest zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, jaką artysta ponosi za otaczającą go rzeczywistość. Jej widowiskowe przedstawienia, oprócz oczywistych walorów artystycznych, niosą również przesłanie i zwracają uwagę na problemy społeczne, takie jak narkomania i wykorzystywanie kobiet. Poza tańcem angażuje się w akcje charytatywne.

W uznaniu za jej wkład w promowanie tańca Bharatanatyam w 2007 roku Geeta Chandran została uhonorowana prestiżową nagrodą The Padma Shri, która jest przyznawana przez samego prezydenta Indii.

 

Ethno Jazz Festival prezentuje:

Geeta Chandran – „Satyam shivam sundaram- the serach for eternity”

16.05.13 godz.20.00
Oratorium Marianum, pl. Uniwersytecki 1

bilety: 60 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

Tags: , ,

Comments are closed.