David Murray – legenda saksofonu wystąpi w Imparcie (zmiana miejsca koncertu) ! (9.11.13)

2013, archiwum — By on 27 sierpnia 2013 08:06

Laureat nagrody Grammy, amerykański saksofonista David Murray, będzie gościem jesiennej edycji Ethno Jazz Festivalu. 9 listopada David Murray Infinity Quartet wystąpi sali teatralnej BF Impart przy ul. Mazowieckiej , a nie jak wcześnie zapowiadano w klubie muzycznym Eter.

Infinity Quartet to zespół  jednego z najważniejszych saksofonistów na świecie, świetnego improwizatora o tradycyjnych, rythmandbluesowych korzeniach.

David Murray ur. w 1955r. – niezwykle aktywny saksofonista i klarnecista basowy (ponad sto autorskich albumów), jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu New Black Tradition, współzałożyciel legendarnego World Saxophone Quartet (1977r.).

Oryginalne aranżacje i odważne, nieprzewidywalne partie solowe w wykonywanych przez Murraya utworach nawiązują zarówno do jego tradycyjnych rythm’n” bluesowych i gospelowych korzeni, jak i free-jazzowych fascynacji, dzięki którym uchodzi on za jednego z największych innowatorów współczesnego jazzu. Jego talent i ciekawe podejście do improwizacji sprawiły, że jest on jednym z najbardziej „wziętych” muzyków świata. Współpracował z takimi artystami jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Cassandra Wilson, Curtis Clark, Billy Bang, Fred Hopkins, Phil Wilson, Jack DeJohnette, Arthur Blythe, James „Blood” Ulmer.

 

Na najnowszym albumie Be My Monster Love  wydanym w tym roku, gościnie wystąpili gwiazda soulu Macy Gray oraz znakomity trębacz Bobby Bradford.Właśnie materiał z tej płyty zabrzmi premierowo podczas wrocławskiego koncertu.

David Murray Infinity Quartet gra w składzie:

David Murray – tenor sax,

Marc Cary –  piano,

Jaribu Shahid – bass and

Nasheet Waits – drums

 

9.11.13 godz.19.30 BF Impart ul.Mazowiecka 17

Ethno Jazz Festival prezentuje:
DAVID MURRAY INFINITY QUARTET

bilety: 100 zł – I miejsca, 75 zł – II miejsca,  50 zł – III miejsca

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.