ZumbaLand – magia Gruzji we Wrocławiu! (27.11.13)

2013, archiwum — By on 11 września 2013 08:19

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury Kaukazu na pierwszy we Wrocławiu koncert gruzińskiego zespołu ZumbaLand. Projekt znakomitego gruzińskiego muzyka Zazy Korinteli w umiejętny sposób łączy gruzińską tradycję z nowoczesnymi, niebanalnymi brzmieniami jazz-rockowymi. Tajemniczy ZumbaLand zaprezentuje się przed wrocławską publicznością  27 listopada w ramach prestiżowego cyklu koncertowego „Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem”, prezentującego najciekawsze zjawiska muzyki etnicznej z całego świata.

ZumbaLand to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Gruzji. Z powodzeniem łączą różne gatunki muzyki: jazz, fusion, folk, funk, rock. Publiczność uwodzą niesamowitą plastycznością brzmienia, które zdaje się przenosić w odległe przestrzenie, zarówno te geograficzne jak i metafizyczne. Gruzińską tożsamość i kulturę ZumbaLand przeciwstawia kosmopolityzmowi i wszechobecnej popkulturze. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, pasją i rozmaitością brzmień, ukazuje prawdziwą kaukaską duszę. 

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „Wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. W 1994 zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a w 1995 roku ukazał się ich debiutancki album „Czekam na wschód słońca”. Dwa lata później muzycy oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „najlepszy zespół gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korinteli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 r. nagrał w „krakowskim składzie” płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu. 

Lider zespołu Zaza Korinteli jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na całym świecie. 

27.11.13 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
ZumbaLand – magia Gruzji we Wrocławiu

bilety: 50 zł – I miejsca, 40 zł – II miejsca, 30 zł – III miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: , , ,

Comments are closed.