Kari Amirian – jeden z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy na scenie City Sounds (21.10.12)

2012, archiwum — By on 13 września 2012 09:39

Wszechstronnie uzdolniona kompozytorka, wokalistka i producentka, znana m.in. ze współpracy z Röyksopp powraca do Wrocławia. Kari Amirian już 21 października na scenie City Sounds w klubie Puzzle!

Kari Amirian jest młodą polską wokalistką, kompozytorką i producentką, uznaną przez dziennikarzy i słuchaczy jednym z najciekawszych debiutów 2011 roku. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Na jej pierwszym albumie Daddy Says I’m Special znalazło się 12 utworów w klimacie przywodzącym na myśl chłodną, melancholijną muzykę skandynawskich artystek, takich jak Stina Nordenstam czy Lykke Li. Wraz ze swoim zespołem złożonym z młodych multiinstrumentalistów Amirian w dojrzały, oryginalny sposób łączy elementy indi-popu, muzyki akustycznej i eksperymentalnej. Sama czuwa nad procesem powstawania płyty, począwszy od etapu kompozycji, realizacji, jak i produkcji nagrań.

Słuchając Kari nie unikniemy skojarzeń z singer/songwriterkami światowej klasy takich, jak Lykke Li, Feist, Bat For Lashes, Cat Power czy St. Vincent; podobnie jak one, Kari ma w sobie moc połączoną z niezwykłą wrażliwością, dzięki czemu jej utwory uwodzą nawet wytrawnych słuchaczy.

Zjawiskowa i niezwykła – takie wrażenia wzbudza w publiczności Amirian. Zauważona przez Katarzynę Nosowską, zaproszona została przez nią do udziału w tegorocznej edycji festiwalu Męskie Granie. Amirian ma na swoim koncie także występy na takich festiwalach jak: Open’er Festival, Malta Festival, Re:Wizje, Slot Art Festival.

 

DZIENNIKARZE O KARI AMIRIAN:

Zetknięcie z tą płytą może oznaczać niemały wstrząs dla tych, którzy śledzą ambitną kobiecą wokalistykę z różnych stron świata – Feist, Lisa Hannigan, Agnes Obel – bardzo różnorodną, eksponującą wrażliwość, subtelność i szeroką paletę naturalnych brzmień instrumentów. Nie dlatego, że taka podobna, tylko dlatego, że najlepsze piosenki Kari Amirian mogłyby za granicą wywołać ferment nie mniejszy niż utwory powyższych autorek wokalistek. (…) „Daddy Says I’m Special” to płyta wypielęgnowana pod każdym względem (…)
BARTEK CHACIŃSKI – Polityka

 

W dobie Internetu powstaje coraz więcej muzyki świetnie wyprodukowanej, ale rzadko zdarza się, by miała ona w sobie też naturalnie ludzki pierwiastek. Debiutancka płyta Kari Amirian do takich wyjątków należy, przynosząc ambitny pop najwyższej próby (…)
PIOTR LEWANDOWSKI – www.popupmusic.pl

CITY SOUNDS: KARI AMIRIAN
21.10.12 godz.20.00
Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2

bilety:
35 zł – w dniu koncertu

 

UWAGA!  Od tego momentu zapraszamy jedynie do dokonywania rezerwacji mailowych (obowiązuje cena w przedsprzedaży) pod adresem: kontakt@citysounds.pl.

 

UWAGA!

Bilety na niedzielny koncert Kari dostępne w Klub Puzzle wyprzedały się całkowicie.
Zakończyliśmy także zbieranie rezerwacji. Zarezerwowane bilety będzie można odebrać wyłącznie w dniu koncertu (21/10) między g.18 a 19:15 w Klubie Puzzle. Po tym czasie bilety zostaną uwolnione z puli rezerwacji i będą sprzedawane w cenie 35zł. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i pojawienie się w klubie w podanym czasie w celu odebrania zarezerwowanych biletów.

Pozdrawiamy
citysounds.pl

 

 

Tags: , ,

Comments are closed.