Gato Preto – taneczne kuduro, baile funk i mumbaton na żywo! (13.10.12)

2012, archiwum — By on 10 września 2012 13:32

Już w październiku 2012 roku na zaproszenie Imported Go(o)ds oraz City Sounds przyjedzie do Polski jeden z najciekawszych nowych live actów – duet Gato Preto. 13 października zobaczymy ich na żywo we wrocławskim klubie Puzzle.

Projekt Gato Preto jest autorską i nowoczesną interpretacją muzyki klubowej, podróżą, w której słychać echa angolskiego kuduro, brytyjskiego połamanego house’u, popularnego na całym świecie mumbatonu czy brazyliskiego baile funku. To globalna tropikalna muzyka taneczna w najlepszym wydaniu.

Rezydujące w Düsseldorfie duo to mozambijska wokalistka Gata Misteriosa i pochodzący z Ghany producent oraz didżej Lee Bass. W ich muzyce doskonale słychać zarówno ich afrykańskie korzenie, lata przetańczone i prześpiewane przez Gatę w portugalskich klubach, jak i wpływy kolekcji funkowych wunyli należących do ojca Lee i, oczywiście, tego co najlepsze na współczesnej niemieckiej i brytyjskiej scenie basowej muzyki elektronicznej.

Rap i wokalizy Gaty, mocne bity Lee oraz delikatnie i nienachalnie zaznaczona estetyka masek oraz voodoo sprawiają, że powstała niepowtarzalna mikstura parkietowa. Z racji bardzo energetycznych występów przypominających klubowy szamański rytuał śmiało można porównywać ich show do słynnych Buraka Som Sistema.

Koncert otworzy występ szalonej wrocławskiej formacji LODY, zaś za ogniste afterparty odpowiadać będą DJ Teskko i DJ Rat, czyli duet odpowiadający za polski oddział The Imported Go(o)ds.

Imported Go(o)ds. Think Global, Listen Local.

Blog i cykl imprez reprezentujący globalizację w akcji. Założony w New Delhi,  rozwinięty we Wrocławiu, dziś spina siatkę ludzi zafascynowanych kulturą urban ethno od Kuala Lumpur, przez New Delhi, Marsylię, Dublin aż po  Chicago.

Piszemy i promujemy kulturę powstałą na styku globalnej kultury miejskiej  i lokalnych tradycji, czyli prawdziwy współczesny uliczny folklor. Czasem brudny,  często przesycony seksem i brutalnością, ale bardziej autentyczny od przykurzonej  cepelii bo żywy.

Skupiamy się głównie na zjawisku global bass: nowej muzyce klubowej takiej jak  azonto, kuduro, baile funk czy electro cumbia, ale często wykraczamy poza nią,  prezentując dokumenty czy rozmowy badające jej społeczny kontekst a także design  i modę opartą na neofolkowych inspiracjach.

CITY SOUNDS/IMPORTED G(O)ODS: GATO PRETO
+ LODY + DJ TESKKO/DJ RAT

13/10/12 godz.21.00
Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2

bilety:
10 zł – przedsprzedaż
15 zł – w dniu koncertu

Uwaga! Bilety dostępne wyłącznie w Klubie Puzzle!

 

PARTNERZY:

Tags: , , ,

Comments are closed.