Julia Marcell – wrocławski koncert pożegnalnej trasy „Koniec Czerwca…” (14.11.12)

2012, archiwum — By on 10 września 2012 13:39

City Sounds zaprasza na ostatnią pożegnalną trasę koncertową projektu „June” Julii Marcell, laureatki Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna oraz Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna.

Jesienią 2012 w ramach trasy „KONIEC CZERWCA…” po raz ostatni usłyszymy znakomicie przyjęte przez publiczność koncerty z albumu „June”. Po raz pierwszy natomiast usłyszmy kilka zupełnie nowych utworów, które prawdopodobnie znajdą się na kolejnym albumie Julii.

Zespół wystąpi we wrocławskim klubie Alibi w składzie:
Julia Marcell – śpiew, piano, sampler
Mandy Ping-Pong – altówka, śpiew
Jakob Kiersch / Christian Vinne / Sebastian Schmidt – perkusja
Thomsen Slowey Merkel – bas

JULIA MARCELL
Muzyka, którą tworzy i wykonuje, nazywana jest niekiedy lirycznym punkiem, choć wymyka się jakimkolwiek sztywnym klasyfikacjom. Piosenkarka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów. Mieszka w Niemczech. Zaczęło być o niej głośno w 2007 r., kiedy z pomocą internautów uzbierała 50 tys. dol. na wydanie swojego pierwszego albumu nagranego w Berlinie i wyprodukowanego przez Mosesa Schneidera. W październiku 2011 r. ukazał się jej drugi album „June”, który Moses Schneider współprodukował z Julią.

Nominujący do Paszportów Polityki o Julii Marcell:

Agnieszka Szydłowska: Młoda, a zdecydowana. Gra, na czym chce i jak chce. Śpiewa. Jest pozbawiona bardzo polskiego kompleksu – zaściankowości.

Piotr Metz: Autorska propozycja na poziomie europejskim. Julia od początku podąża własną drogą, odporna na wpływ zewnętrznej rzeczywistości.

Jarek Szubrycht: Paszport jej się przyda, bo na podbój świata ruszyła na wariackich papierach. Olsztynianka Julia Górniewicz fundusze na wydanie swojego debiutu płytowego pozyskała od fanów za pośrednictwem internetowego serwisu Sellaband. Wyemigrowała do Niemiec, gdzie znalazła opiekę producencką i dogodny punkt wyjściowy do podboju świata. Jej nowy album „June” jeszcze nie jest wszystkim, na co ją stać, za to doskonale świadczy o tym, że stać ją na wiele.

 

CITY SOUNDS: JULIA MARCELL
14/11/12 godz.20.00
Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67

bilety:
39 zł – przedsprzedaż
45 zł – w dniu koncertu

Sprzedaż online:
www.biletin.pl
www.ticketpro.pl
 www.ebilet.pl

 

Tags: , ,

Comments are closed.