Dagadana – polsko-ukraińskie trio promuje najnowsza płytę (30.11.11)

2011, archiwum — By on 18 sierpnia 2011 07:36

DAGADANA (ДаґаДана) jest polsko-ukraińskim trio, łączącym różne   style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.

Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony. Debiutancki album „Maleńka” został doceniony przez wielu recenzentów a Polskie Radio „Trójka” udzieliła mu patronatu. Niedawno DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy.

Tam gdzie docierają,  łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi.
Warto podkreślić, że DAGADANA to zdobywcy  Fryderyka za rok 2011 w kategorii Album Roku Folk/ Muzyka Świata.

Obecnie zespół kończy pracę nad kolejnym albumem, który ma się ukazać na jesieni 2011 roku, a materiał z obu płyt zostanie zaprezentowany podczas wrocławskiego koncertu w ramach Ethno Jazz Festivalu.

Ethno Jazz Festival prezentuje:
DAGADANA

30.11.11 godz.20.00
Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej”, ul.Grabiszyńska 56

KUP BILETY

bilety: 35 zł – miejsca siedzące, 25 zł – miejsca stojące
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.