Marinita z Ukrainy na Folkowym Graniu w Łykendzie (15.10.12)

2012, archiwum — By on 8 października 2012 15:02

Marinita Trio to wyjątkowy projekt przez krytyków opisywany jako oryginalne połączenie muzyki klasycznej, jazzu i muzyki ludowej wywodzącej się z różnych tradycji: żydowskiej, cygańskiej, ukraińskiej, azerskiej itp.

Marina Zakharova to ukraińska piosenkarka, pianistka i kompozytorka obdarzona wyjątkowym głosem, zachwycająca techniką gry na fortepianie, barwnym etnicznym stylem śpiewania, naturalnie brzmiącymi skomplikowanymi rytmami wywodzącymi się z tradycji bliskowschodniej, tureckiej, bałkańskiej i cygańskiej. Marina występowała na wielu międzynarodowych festiwalach w USA, Polsce, we Włoszech, w Izraelu i na Ukrainie.  Dyskografia artystki obejmuje cztery albumy, jej utwory pojawiły się również na wielu kompilacjach.

Eugen Sedko to gitarzysta i kompozytor, który już od dziesięciu lat reprezentuje i promuje sztukę flamenco zarówno na scenie ukraińskiej jak i za granicą. Jest laureatem konkursu gitarowego organizowanego przez ambasadę Hiszpanii na Ukrainie. Swój bogaty styl gry zawdzięcza wykonywaniu również innych stylów muzyki etnicznej.

Orhan Agabeyli to wszechstronny muzyk, który odnajduje się w tak różnych stylach jak muzyka świata, funk, fusion, jazz, itp. Wyróżnia się wspaniałą techniką gry na darbuce i innych instrumentach perkusyjnych. Program obejmuje oryginalne kompozycje, sefardyjskie (judeo-hiszpańskie) i cygańskie piosenki ludowe w jazzowych aranżacjach.

Posłuchaj: http://marinita.com.ua/en/video

Folkowe Granie w Łykendzie
MARINITA – Ukraina

15.10.12  godz.20.00

bilety:
15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , ,

Comments are closed.