Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem (11.10.10)

2010, archiwum — By on 31 sierpnia 2010 10:52

Ethno Jazz Festival zaprasza na nowy cykl koncertowy pod hasłem „Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem”. W odnowionej, klimatycznej synagodze przy ul. Włodkowica 7 prezentować się będą najciekawsi artyści z szeroko pojętego nurtu ethno-jazzowego. Na rozpoczęcie proponujemy projekt supergrupy złożonej z wielkich osobowości polskiej sceny etho-jazzowej – Drum Freaks oraz młody, ale już znany wrocławskiej publiczności, polsko – ukraiński zespół Dagadana.

DRUM FREAKS to ostatni projekt Milo Kurtisa, do którego zaprasza oprócz polskich muzyków instrumentalistów z Ameryki, Afryki i Grecji. Tym samym stworzył zespół koncertowy o dynamicznym składzie grający muzykę określaną mianem „open music”. Jest to muzyka erudycyjna, z wirtuozowskimi solówkami, improwizacją, skomplikowanymi rytmami, harmoniami, łącząca muzykę etniczną z elementami muzyki jazzowej, elektronicznej i klasycznej. Nowy program grupy związany jest z nagraną wraz z Wallisem Buchananem (współzałożyciel zespołu Jamiroquai) płytą. Materiał z albumu pt. Smyrna pochodzi z nagranego na żywo koncertu w kościele św. Jana w Gdańsku. Wydana niedawno płyta cieszy się dużym uznaniem wśród krytyków muzycznych, muzyków, jak i fanów grupy. Ostatnio zespół został zaproszony przez jeden z najciekawszych polskich teatrów – Teatr Rozmaitości.

„…Właśnie ukazała się jedna z najlepszych polskich płyt roku. Na „Smyrnie” słychać folk, etno, jazz muzykę klezmerską…” Gazeta Wyborcza

„… W konsekwencji mamy do czynienia z projektem niezwyczajnym. Ta muzyka, powiedzmy neojazzowa, płynie od tego, co różne do tego, co wspólne…” Polityka

We Wrocławiu zespół Drum Freaks wystąpi w składzie:
Janusz „Yanina” Iwański – gitary, głos, instr. perk.
Włodzimierz Kiniorski – saksofony, klarnety, flety
Kostek Giorgiadis – piano, syntezatory, instr. perk., voc
Tomasz Hołuj – tabla, gongi, instrumenty perkusyjne
Milo Kurtis – lider, djembe, okaryna, sanza, djederidoo
oraz gościnnie: Apostolis Anthimos – perkusja


DAGADANA
(ДаґаДана) to polsko-ukraińskie trio, łączące różne style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.
Międzykulturowy projekt powinien przypaść do gustu każdemu słuchaczowi otwartemu na słowiańską duszę, szaloną z jednej, łagodną z drugiej strony.

DAGADANA grała już na takich festiwalach jak Heineken Open’er, Za Jazz, Olympus Jazz Nights, czy Festiwalu Ludów Pustyni w Maroko.

„Poszukującym własnego miejsca we wszechogarniającym natłoku dźwięków gratuluję odwagi, spokoju przestrzeni, dojrzałości, chęci poszukiwań i poczucia humoru. Młodzi, zdolni,
z przyszłością, czyli – DAGADANA !!!”.

Adam Nowak- Raz, Dwa, Trzy

Publiczność proszona jest o przyniesienie na koncert zabawek – przeszkadzajek. Przy ich udziale stworzymy razem z zespołem wieloosobową, radosną orkiestrę.

Zespół Dagadana występuje w składzie:
Daga Gregorowicz – wokal, elektronika
Dana Vynnytska – wokal, piano
Mikołaj Pospieszalski – kontrabas, skrzypce


Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
11.10.10 godz.19.30
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

DRUM FREAKS
DAGADANA
bilety: 40 zł – miejsca siedzące, 30 zł – miejsca stojące
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , , , ,

Comments are closed.