25 lat zespołu Carrantuohill – Muniek Staszczyk i Paweł Kukiz gośćmi jubileuszu (20.03.12)

2012, archiwum — By on 20 lutego 2012 09:03

Informujemy że koncert z okazji 25 lecia zespołu Carrantuohill odbędzie się w klubie Eter, a nie, jak wcześniej planowano, w hali Orbita. Zmianom uległ tez skład gości, a co za tym idzie ceny biletów. Zakupione wcześniej bilety zachowują ważność, można je także wymienić w punktach sprzedaży lub odzyskać różnicę w cenie przy wejściu na koncert.

Jubileuszowy koncert odbędzie się 20 marca we Wrocławiu w ramach prestiżowego Ethno Jazz Festivalu. Podczas swojej kariery scenicznej zespół Carrantuohill koncertował i nagrywał wspólnie z wieloma gwiazdami zarówno polskimi jak i zagranicznymi, i część z nich pojawi się na scenie wrocławskiego klubu Eter.

Specjalnie do Polski przylatuje z Irlandii Eleanor McEvoy – jedna z najważniejszych artystek współczesnej sceny irlandzkiej. W koncercie wezmą udział również polscy wokaliści – Muniek Staszczyk i Paweł Kukiz oraz grupa tańca irlandzkiego REELANDIA z gościnnym udziałem Joela Hanny – mistrza tańca irlandzkiego z supergrupy Riverdance.

Zespół Carrantuohill , od 25 lat wykonujący muzykę opartą na celtyckiej tradycji, zrealizował dotąd ponad 2.500 koncertów w Polsce i na świecie; wydał 10 płyt CD i 2 DVD Płyta „INIS” uzyskała status ZŁOTEJ PŁYTY, zaś płyta „SESSION-natural irish & jazz” została nagrodzona FRYDERYKIEM w kategorii ethno-folk.
Carrantuohill wielokrotnie gościł w Irlandii występując na największych irlandzkich festiwalach oraz zdobywając tak cenne umiejętności gry „u źródeł”.

Do największych zaszczytów Carrantuohill zaliczyć należy występy w Claremont McKenna College w Kaliforni na osobiste zaproszenie poety Czesława Miłosza, a także udział w największym na świecie festiwalu w gatunku muzyki celtyckiej – „Guinness Irish Festival” w Szwajcarii.

Atutem Carrantuohill jest to, że koncerty zespołu z powodzeniem odbywają się zarówno w atmosferze tradycyjnego irlandzkiego pubu jak i na największych scenach festiwalowych czy teatralnych /Przystanek Woodstock, Roches de Celtique (Francja), Dancing with Lunasa (Irlandia), Guinness Irish Festival (Szwajcaria), Guinness Tour (Rosja), Eurofestival (Rumunia), Teatr ROMA, Sala Kongresowa, Teatr Wielki, Dom Muzyki i Tańca…/

Członkowie zespołu wykorzystują tradycyjne celtyckie instrumenty: tin whistle, bouzuki, skrzypce, bodhran, uilleann pipes… … a częste wyjazdy do Irlandii są gwarancją, iż o kraju tym wiedzą… prawie wszystko.

„nieoczekiwanie poczułem się jak w domu podczas spotkania z zespołem Carrantuohill, polskimi muzykami grającymi irlandzkiego jiga i reela w takim stylu i z takim szelmostwem, że nawet Irlandczycy nie zrobiliby tego lepiej.”
Seamus Heaney (irlandzki poeta i noblista)

Eleanor McEvoy
Czołowa artystka dzisiejszej sceny muzycznej w Irlandii. Swoją przygodę z muzyką
rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Całe swoje życie poświęciła śpiewaniu i graniu
na tradycyjnych irlandzkich instrumentach. Ukończyła z wyróżnieniem najbardziej prestiżową w Irlandii uczelnię – Trinity College w Dublinie. W nagrodę uzyskała możliwość zdobywania doświadczenia w ramach szanowanego stypendium w Stanach Zjednoczonych. Po powrocie do Irlandii, w 1988 roku, została przyjęta do utytułowanej RTE National Symphony Orkiestra in Ireland.

Od 1992 roku jawi się już jako artystka solowa – nie tylko w roli wybitnej wokalistki,
ale również kompozytorki własnych utworów. Największy jej przebój „Only a Woman’s Heart” wykonany wspólnie z Mary Black został sprzedany w milionowym nakładzie.
Prócz wyśmienitego głosu, Eleanor McEvoy posiada również niebanalne zdolności instrumentalne, grając brawurowo na fortepianie, gitarze oraz skrzypcach. Artystka ma w swym dorobku występy niemal na całym świecie. Koncertuje zarówno solowo, jak i w towarzystwie wielu uznanych muzyków. Chętnie angażuje się w różnorodne,
ciekawe projekty artystyczne. Jednym z takich jest piosenka „Little Look” opracowana wspólnie z polską grupą szantową „Banana Boat”. Największe magazyny muzyczne (m.in.: „Maverick Magazine”, „Hi-Fi+Magazine”, „Irish Music Magazine”…) wielokrotnie opisywały McEVOY jako „…jeden z najbardziej zniewalających głosów kobiecych jakie słyszał świat…”. Aktualne koncerty promują jej najnowszy (dziewiąty) album zatytułowany „Alone”, który ukazał się we wrześniu bieżącego roku i jest kolekcją 12 autorskich kompozycji artystki.
Ethno Jazz Festival prezentuje:
TOUCH OF IRELAND – TOUCH OF POLAND
Widowisko muzyczno – taneczne z okazji jubileuszu 25- lecia zespołu CARRANTUOHILL
wyst. Eleanor McEvoy (Irlandia), Muniek Staszczyk, Paweł Kukiz
oraz REELANDIA – najlepsi polscy tancerze z gościnnym udziałem Joela Hanny – mistrza tańca irlandzkiego z supergrupy Riverdance

20.03.12 godz.19.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

Bilety:
miejsca siedzące ( balkon): 90 zł – I miejsca, 70 zł – II miejsca,
miejsca stojące (parter): 50 zł – normalne, 35 zł – studenci i uczniowie
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.