Touch of Ireland (21.02.10)

2010, archiwum — By on 28 grudnia 2009 20:53

Touch of Ireland  jest kompilacją utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium.  Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`capella.
Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej „na żywo”.
Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione „żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej autentyczne,a  z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością –  skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Touch of Ireland  to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC.

…i wszystko na żywo!


Ethno Jazz Festival prezentuje:
TOUCH OF IRELAND widowisko muzyczno-taneczne
CARRANTUOHILL oraz Grupa Tańca Irlandzkiego REELANDIA

21.02.10 godz.19.00 Wytwórnia Filmów Fabularnych, ul. Wystawowa 1
miejsca stojące: 30 zł przedsprzedaż, 35 zł  w dniu koncertu
miejsca siedzące numerowane:
40 zł  przedsprzedaż, 45 zł  w dniu koncertu  II miejsca
55 zł przedsprzedaż, 60 zł  w dniu koncertu I miejsca

Tags: , ,

Comments are closed.