Wirtuoz gitary klasycznej – Krzysztof Pełech – na Gitarowym Rekordzie Guinnessa (2.05.12)

2012, archiwum — By on 24 kwietnia 2012 07:56

Nie tylko muzyka rockowa zabrzmi podczas Thanks Jimi Festival 2012. O tym, jak wiele brzmień może mieć gitara, przekonają się uczestnicy koncertu Krzysztofa Pełecha.

Trudno nawet policzyć wszystkie miejsca w Polsce i na świecie, w których zagrał jeden z najlepszych polskich gitarzystów, Krzysztof Pełech. Występował w niemal wszystkich krajach w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, Egipcie, Brazylii, Argentynie, Chile, Meksyku, a także w Emiratach Arabskich, Singapurze, Indonezji czy Malezji. Współpracował z takimi gitarzystami, jak: Jorge Morel, Jorge Cardoso, Tommy Emmanuel, Joscho Stephan. Wziął udział w 21 konkursach muzycznych i został laureatem aż 16 z nich.

Dotychczas ukazało się 16 płyt Krzysztofa Pełecha, które zostały wydane w Polsce, Anglii, Czechach, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio ukazał się album zawierający m.in. słynne Concierto de Aranjuez w wykonaniu Krzysztofa Pełecha i Orkiestry Filhamonii Narodowej pod dyrekcją Maestro Antoniego Wita.

Paul Fowles napisał w brytyjskim Classical Guitar: „Wykonanie Pełecha jest bezbłędne, a jego interpretacje są wnikliwe, subtelne i zniewalająco rytmiczne”.

Koncertu wybitnego wirtuoza, Krzysztofa Pełecha będzie można posłuchać 2. maja w kościele Św. Macieja, przy rogu ulicy Szewskiej i placu Nankiera. W programie znajdą się m.in: muzyka hiszpańska i latynoamerykańska z odrobiną Bacha.

Bilety wstępu kosztują 10 zł, dla zarejestrowanych uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa wstęp jest bezpłatny.

 

Koncert Krzysztofa Pełecha
2.05.12 , godz.14.00

Kościół Św. Macieja (róg ul. Szewskiej i pl. Nankiera)
Bilety: 10 zł
dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa – wstęp wolny

Tags: , ,

Comments are closed.