EL Dupa znowu gra! Z Kazikiem w Kultowej! (18.12.10)

2010, archiwum — By on 1 października 2010 09:17

Formacja El Dupa (uładzona wersja El Dojpa) powstała w 1998 roku. Autor koncepcji Krzysztof Radzimski vel Dr YRY, namówił kolegów z grupy Ztvörki do wspólnego muzykowania, mając na względzie ich instrumenty dęte. Traf chciał, że całość wypatrzył lider Kultu – Kazik Staszewski i tak El Dupa nabrała rozpędu, wypuszczając swój debiutancki krążek.

W połowie piosenek na albumie „A pudle?” śpiewa niejaki Kabura Stachura, (czyli ukryty pod pseudonimem Kazik). Płytę zaczyna zdanie Kazika: „Konsorcjum Sztuki Niebanalnej przedstawia…”. I tak rozpoczyna się prawie 80-minutowa, zwariowana przejażdżka po stylach muzycznych.

Znajdziemy tu m.in. znany już z radia hit „Natalia w Bruklinie”, przypominający swymi gitarowymi riffami schyłkowy okres Van Halena, dosadną drwinę z hip hopu pod aluzyjnym tytułem „220 V”, sycylijską opowieść liryczną „Bandziorno”, a także szydzący z Rammsteina kawałek „Unsere Heimat”, gdzie Kazik popisuje się znajomością niemieckiego. To nie koniec jego zdolności językowych. Jugosłowiańskim akcentem jest przebój „Elektryczny orgazm”, rozsławiony kiedyś przez znaną belgradzką kapelę Električni Orgazam, a hiszpańskie zaśpiewy pojawiają się w „Canalos”, rozbrajającej wersji eksportowej punkowych „Kanałów” z repertuaru TPN 25. Ten ostatni utwór nie powinien zaskoczyć prawdziwych fanów Kazika, który nie od dziś pojawia się na koncertach w koszulce z logo tej niepowtarzalnej formacji.
Prawdziwym rarytasem jest jednak ostatni na płycie utwór z refrenem „Kirgiz szuka konia”.
Podczas koncertu w Kultowej zespół przypomni swój dobrze znany materiał muzyczny, zagra też nowe, znakomite kawałki.


KAZIK i EL DUPA
18.12.10 godz.20.00 Kultowa, pl. Wolności 9
bilety: 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

Tags: , ,

Comments are closed.