Korpiklaani – fińska legenda folk metalu w Alibi!(19.05.10)

2010, archiwum — By on 9 kwietnia 2010 11:53

Korpiklaani tworzy muzykę kładącą szczególny nacisk na klimat, przez fuzję folkowo-metalowego brzmienia ozdobionego nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.

Korpiklaani odwołując się do folkowej tradycji tworzy własny niepowtarzalny styl. Wiele utworów Finów to autentyczne fińskie ludowe kompozycje wzbogacone ostrymi metalowymi dźwiękami. Na ostatniej płycie znalazły się zarówno instrumentalne kompozycje, jak również żywiołowe, utwory z ostrymi partiami gitar, które potrafią porwać do tańca niejednego zatwardziałego fana metalu. Formacja powstała w 2002 roku, po tym jak członkowie zespołu Shaman zdecydowali się na zmianę zarówno nazwy, jak i stylu. Korpiklaani, to cięższe metalowe brzmienie, ale również większy wpływ fińskiej muzyki folkowej. Pierwszy krążek, „Spirit of the Forest”, wydany w 2003 roku został uznany za duże wydarzenie w świecie Folk Metalu.

Korpiklaani to nie tylko niekonwencjonalne brzmienie, ale również niecodzienny wizerunek sceniczny. Poroża łosiów oraz niedźwiedzie skóry to stałe elementy dekoracyjne zespołu.

Już wkrótce na żywo będzie można się przekonać zarówno o sile drzemiącej w muzyce Korpiklaani, jak i koncertowej energii zespołu.

Obok Finów wystąpią również Arkona z Rosji i Virrasztók z Węgier


19.05.10 godz.20.00 Klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67
wROCKfest.pl prezentuje:
KORPIKLAANI
Arkona (Rosja)
Virrasztók ( Węgry)

bilety: 59 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
rezerwacje; bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.