Konfrontacje Rockowe – wROCK 2012 w grudniu! (1.12.12)

2012, archiwum — By on 5 września 2012 15:56

1 grudnia zapraszamy do wrocławskiej Hali Stulecia na Konfrontacje Rockowe! Zagają najlepsi artyści polskiej sceny muzycznej- Hey, Jelonek, IRA, Luxtorpeda, Czesław Śpiewa, a także Kim Nowak.

Konfrontacje Rockowe zawsze obfitowały w wiele niespodzianek. Tych nie zabraknie, także podczas tegorocznych koncertów. Rarytasem dla miłośników muzyki z pewnością będzie premierowy występ grupy Hey. Nosowska i spółka promują jeszcze „gorący album” – „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”. Wrocław będzie czwartym, polskim miastem, gdzie „nową trasę” zagra właśnie grupa Hey.

Nowy album z pewnością zaprezentuje także Kim Nowak. Warto podkreślić, że projekt braci Waglewskich powiększył się o druga płytę – „Wilk”, której premiera odbyła się pod koniec października 2012. Wyjątkowo zapowiada się także występ legendy polskiej sceny rockowej – grupy IRA. Warto wspomnieć, że Gadowski i spółka obchodzą 25 lecie istnienia zespołu. Energii i takich przebojów jak „Wiara”, „Nadzieja” czy „Mój dom” z pewnością nie zabraknie. Ostatni, studyjny ich krążek „9” z 2009 roku uzyskał status złotej płyty.Mocnym punktem Konfrontacji Rockowych będzie występ Luxtorpedy. Zespół założony przez Litze to z pewnością perełka na polskiej scenie muzyki rockowej. Do tej pory wydali dwa albumy studyjne i
jeden koncertowy. Zarówno płytowy debiut – „Luxtorpeda”, jak i drugi krążek – „Robaki” okazały się sporym sukcesem. Warto wspomnieć, że pierwszy krążek w plebiscycie Magazynu Gitarzysta został uznany za jedną z najlepszych płyt w tym segmencie muzyki w 2011 roku, a kawałek – „Austystyczny” nie miał sobie równych w kategorii „Najlepszy utwór. Ponadto grupa otrzymała – Fryderyka za tytułowy album. Trzeba podkreślić, że bardzo dobre recenzje zebrało również drugie wydawnictwo Litzy i spółki – „Robaki”. Skład grudniowego koncertu uzupełnią Jelonek czyli sceniczna bestia i Czesław Śpiewa.Konfrontacje Rockowe wROCK 2012

Wystąpią:

KIM NOWAK
JELONEK
LUXTORPEDA
CZESŁAW ŚPIEWA
IRA
HEY

Ceny biletów w przedsprzedaży 55 stojące, 73 – siedzące

Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach
www.biletin.plwww.ebilet.pl , www.ticketpro.pl ,

www.eventim.pl

Rezerwacje: bilety@o2.pl

Bilety:

miejsca stojące (płyta): 60 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące (amfiteatr): 80 zł – w dniu koncertu

Kim Nowak – powstali w 2008 roku z inicjatywy Michała Sobolewskiego, braci Bartka i Piotra Waglewskich. Nazwa grupy pochodzi od amerykańskiej aktorki Marilyn Pauline Novak. Do tej pory nagrali dwa krążki – „Kim Nowak” w 2010 roku i „Wilk” w 2012 roku. Grupa powstała z fascynacji członków zespołu muzyką punkową, a także brzmieniem lat 60 tych.

Jelonek – wszechstronnie uzdolniony muzyk, nazywany sceniczną bestią. W swojej bogatej karierze scenicznej ma za sobą udział w takich projektach jak Hunter, Orkiestra Dni Naszych czy Ankh. Ponadto nagrał ponad 20 albumów współautorskich i ponad 40 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r’n’b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock i inne. Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993 – magazyn „Tylko Rock”, 1994 – Siedlce „Rock 94”, 2008 – „Scyzoryki”, 2008 – magazyn „Teraz Rock” i inne). Wraz z zespołem „Ankh” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W okresie od 1993 do 2010r. zagrał około 1600 koncertów w Polsce a także w Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Nagrywa i tworzy muzykę filmową, a także muzykę do reklam. Od 2007 roku występuje pod szyldem Jelonek.

Czesław Mozil – polski wokalista, kompozytor i muzyk, akordeonista. Ostatnio także juror w programie typu talent show – X Factor. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Nagrał trzy albumy – „Debiut” – 2008, „Pop” w 2010 i „Czesław Śpiewa Miłosza” w 2011 roku. Ponadto artysta gościnnie pojawiał się na albumach takich grup jak Acid Drinkers, Hurt, Hey, Gaba Kulka, Stanisła Sojka. Pneuma czy happysad.

Luxtorpeda – Jeden z najlepszych rockowych debiutów na przełomie 2010/2011 roku. Grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego m.in. z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Na koncie mają trzy albumy – studyjne – „Luxtorpeda” i „Robaki”, a także koncertowy z Przystanku Woodstock w 2011 roku.

IRA – legenda polskiej muzyki pop-rockowej. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” rodzimych zespołów. Na przestrzeni wielu lat wylansowali mnóstwo przebojów. Warto chociażby
wymienić taki hity jak „Mój dom”, „Wiara”, „Wyznanie” czy „Nadzieja”. Na koncie mają 9 studyjnych albumów i dwa koncertowe. Zespół tworzą Wojtek Owczarek, Piotr Sujka, Piotr Konca, Artur Gadowski i Marcin Bracichowicz.

Hey– Powstali 20 lat temu w Szczecinie! Dziś to jeden z najważniejszych zespołów w polskiej muzyce. Liderką grupy jest Katarzyna Nosowska. Na koncie mają 11 studyjnych albumów. Za kultowe uchodzą
wydawnictwa „Fire”, „Ho”, „Sic” czy „Karma”. Wśród wielu nagród, jakie zespół otrzymał, muzycy bardzo sobie cenią „Złotego Bączka”, którego otrzymali na Przystanku Woodstock w 2004 roku.
Warto również wspomnieć, że Hey i Katarzyna Nosowska są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyków. 6 listopada ukazała się najnowsza płyta grupy „Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan”. Zespół tworzą Katarzyna Nosowska – wokal, Paweł Krawczyk – gitara, Marcin Żabiełowicz – gitara, Robert Ligiewicz – perkusja, Jacek Chrzanowski – gitara basowa.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.