Kim Nowak zagra w Porcie Literackim we Wrocławiu! (21.04.13)

2013, archiwum — By on 30 marca 2013 15:22

Biuro Literackie i wROCKfest.pl z wielką przyjemnością zapraszają na specjalny występ grupy Kim Nowak, który odbędzie się podczas 18. Europejskiego Portu Literackiego Wrocław, w niedzielę 21 kwietnia o godz. 21:00 w BF Impart  przy ul. Mazowieckiej 17.

Okazją do koncertu będzie wydanie przez Biuro Literackie tomiku poezji Bartka Waglewskiego.

Książka ukazuje się w nowej serii „33. Piosenki na papierze”, w której najlepsze utwory piosenek rodzimych bardów wybrane przez znanych poetów zostają wydane w formie książkowej. Każdy tom liczy 33 utwory, bez których polska kultura nie byłaby taka sama.
Kim Nowak powstał w 2008 roku z inicjatywy braci Bartosza i Piotra Waglewskich oraz Michała Sobolewskiego. Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do osoby amerykańskiej aktorki Kim Novak. W sierpniu 2009 roku muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania. W maju 2010 roku nakładem Universal Music Group ukazał się debiutancki album tria zatytułowany „Kim Nowak”, a w 2012 najnowsza płyta pt. „Wilk”.

Muzyka w znakomity sposób nawiązuje do klasyków rocka z lat 60-tych i 70-tych. Utwory nagrywane są na setkę, dzięki czemu słychać w nich żywioł i energię, a nie, jak w sporej części zespołów grających muzykę rockową, studyjne rzemiosło. Kim Nowak pozwala sobie na odejście od perfekcji brzmienia na korzyść autentyczności i ekspresji. Zespół wpisuje się w obecny od kilku lat trend powrotu do korzeni rock’n’rolla, w którym najistotniejsza jest zabawa, a nie rzemieślnicza precyzja i fetysz perfekcji techniki gry.

 

21.04.13 godz. 21.00 B.F. Impart, ul. Mazowiecka 17
KIM NOWAK

bilety: 50 zł – I miejsca, 35 zł – II miejsca, 25 zł – wejściówki ( studenci i uczniowie)

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.plwww.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.