Alila Band – młoda siła z Izraela w intrygującej mieszance stylów muzycznych Wschodu i Zachodu (7.12.11) UWAGA! Zmiana miejsca koncertu!

2011, archiwum — By on 26 września 2011 17:32

Zespół Alila pochodzi z Izraela, miejsca styku kultur Wschodu i Zachodu.  To młody, ale już doświadczony  zespół grający muzykę w klimacie ethno fusion. Uwaga! Zmianom ulegają miejsce i godzina koncertu. Na koncert Alila Band zapraszamy do klubu Łykend na g.19:30.

Trzon brzmienia formacji stanowią oud (tzw. lutnia arabska), skrzypce, gitara basowa oraz perkusja. Alila korzysta z szerokiego spektrum dźwięków i stylów. Rezultatem  tego jest muzyka, która jest jednocześnie ambitna i lekka w odbiorze, będąca  dynamicznym połączeniem tradycji Wschodu i Zachodu, muzyki arabskiej i żydowskiej oraz basenu Morza Śródziemnego.

Zespół powstał w 2006 roku, a cztery lata później nagrał swoja debiutancką płytę zatytułowaną „At Isak’s”. Wydany w 2010 roku przez wytwórnie „8th Note” debiut, to wynik poszukiwań i podróży poszczególnych muzyków Alili.  Muzycy współpracowali także z lokalnymi sławami muzyki etnicznej, w tym, między innymi,  z urodzonym w Maroku Shlomo Barem i znanym lutnistą Yairem Dalale.

Od jemeńskich, melodyjnych harmonii po czarujące indyjskie partie basu; od muzyki bałkańsko-romskich przyjęć po eksplozję afrykańskich rytmów – tak miejscowi krytycy opisują brzmienie tego obiecującego  składu.

Publiczność Ethno Jazz Festivalu będzie miała okazję po raz pierwszy podziwiać zespół w klimatycznej Synagodze pod Białym Bocianem.

We Wrocławiu zespół wystąpi  w składzie:

Roi Isak – śpiew, aranżacje, instrumenty perkusyjne (darbuka, dżembe, konga)
Gilad Hazan – oud, aranżacje
Asaf Rabi – śpiew, gitara basowa
Ori Naveh – instrumenty perkusyjne
Yanki Schon – skrzypce

Ethno Jazz Festival
Alila Band – młoda siła z Izraela w intrygującej mieszance stylów muzycznych Wschodu i Zachodu

Uwaga! Zmianom ulegają miejsce i godzina koncertu. Na koncert Alila Band zapraszamy do klubu Łykend na g.19:30.

 

7.12.11 godz.19:30
Klub Łykend, Podwale 37/38

bilety: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: , ,

Comments are closed.