Yasmin Levy powraca do Wrocławia! (22.01.13)

2013, archiwum — By on 24 września 2012 17:44

Największa gwiazda izraelskiej sceny world music zawita ponownie do Wrocławia.
Już 22 stycznia 2013 r. pieśniarka   łącząca  w swojej twórczości żydowsko -hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco, wystąpi w Synagodze pod Białym Bocianem inaugurując  nowy sezon koncertowy Ethno Jazz Festivalu.

Yasmin Levy wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym “Romance & Yasmin” dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album “La Juderia” przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco – to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Wydana w 2007r.  płyta “Mano Suave” dystrybuowana była na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music. W zeszłym roku artystka wydała kolejny, bardzo ciepło przyjęty album “Sentir”.

Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
YASMIN LEVY

22.01.13 godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

bilety:
200 zł – I miejsca
150 zł – II miejsca
100 zł – III miejsca

rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Tags: , ,

Comments are closed.