Yasmin Levy powraca do Wrocławia! – BILETY WYPRZEDANE! (25.09.11)

2011, archiwum — By on 8 czerwca 2011 06:54

Po wyprzedanym do ostatniego miejsca zeszłorocznym koncercie, wrocławska publiczność będzie miała ponownie okazję do podziwiania talentu Yasmin Levy.

Izraelska gwiazda world music,  łącząca  w swojej twórczości żydowsko -hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco, wystąpi 25 września w Synagodze pod Białym Bocianem w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festival 2011.

Yasmin Levy wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym “Romance & Yasmin” dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album “La Juderia” przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco – to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Wydana w 2007r.  płyta “Mano Suave” dystrybuowana była na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music. W zeszłym roku artystka wydała kolejny, bardzo ciepło przyjęty album “Sentir”.

Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.

Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
YASMIN LEVY – gwiazda world music z Izraela, łącząca żydowsko -hiszpańskie ladino z andaluzyjskim flamenco

25.09 .11 godz.19.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

UWAGA!BILETY WYPRZEDANE!
bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 90 zł – balkon, 60 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Tags: ,

Comments are closed.